Alergie pokarmowe

II Sympozjum Alergii na Pokarmy. Standardy w Alergii na Pokarmy 2013

II Sympozjum Alergii na Pokarmy. Standardy w Alergii na Pokarmy 2013

Sympozjum, które miało być próbą odpowiedzi na najbardziej palące pytania alergologów, spełniło swoją rolę, jednak w jego trakcie narodziło się wiele zagadnień i problemów, które wymagają szybkiej reakcji ze strony naszego środowiska. Rozpoznawalność alergii na pokarmy u najmłodszych pacjentów, edukacja pacjentów z problemami alergicznymi na tle pokarmowym, a przede wszystkim kontrola nad alergią pokarmową to kwestie poruszone w trakcie pierwszej edycji Sympozjum, a w dalszym ciągu wymagające naszej uwagi i zainteresowania.

Program Sympozjum nawiązujący do aktualnych standardów w alergii na pokarm ma w bieżącej edycji kłaść nacisk na zagadnienia istotne z punktu widzenia praktycznego, tak by były one atrakcyjne z punktu widzenia alergologa-praktyka. To właśnie Państwo są specjalistami, którzy jako pierwsi stykają z problemami chorych, z nietypowymi przypadkami alergii pokarmowych czy niestandardowymi metodami leczenia. Dlatego wśród wykładowców znajdują się znakomici eksperci alergii na pokarm a zarazem praktycy z kraju i z zagranicy.

Pragniemy by Sympozjum Alergii na Pokarmy miało bogatszy i bardziej różnorodny program niż nasze ostatnie spotkanie, gdyż skala problemów związanych z alergią pokarmową i nie tylko wręcz się zwiększa, a nie zmniejsza. W związku z tym program Sympozjum będzie obejmował dwa dni wykładów, warsztatów i dyskusji specjalistów. W ramach konferencji poruszone zostaną również najbardziej „gorące” tematy współczesnej alergologii. Ufam, że dzięki temu Państwa udział będzie bardziej efektywny co odbije się pozytywnie na jeszcze lepszej opiece nad chorymi.

Do zobaczenia w Bydgoszczy,
Prof. dr hab. med. Zbigniew Bartuzi
Prezydent-Elekt
Polskiego Towarzystwa Alergologicznego
Przewodniczący Sekcji Alergii na Pokarmy

Czas:

5.03.2013 − 16.03.2013

Miejsce:

Hotel Słoneczny Młyn, Jagiellońska 96, Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

Rejestracja

Polskie Towarzystwo Alergologiczne
Kopcińskiego 22
90-153 Łódź
tel. 42 677 69 48, fax 42 679 03 16
e-mail: kontakt@sympozjumanp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *