Życie z alergią

Idealna temperatura dla alergika

Idealna temperatura dla alergika

Uniwersalna temperatura dla alergika

18–24 °C – to idealna temperatura w pomieszczeniach, w których przebywa alergik. Dzięki temu zminimalizuje się negatywne czynniki, które mogą spotęgować objawy alergii. Na tym jednak nie koniec.

Ważne jest ogrzewanie

Warto zainwestować w odpowiednie ogrzewanie. Jak radzą eksperci, tradycyjne grzejniki warto niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym.

– Nie tylko zyskamy optymalny rozkład temperatur w pomieszczeniu, ale dzięki powolnemu ruchowi powietrza zapobiega się unoszeniu się alergenów w powietrzu – wyjaśniają specjaliści. – Ciekawym rozwiązaniem jest również ogrzewanie płaszczyznowe ścienne.

Alternatywy na mniej zasobny portfel

Jeśli zmiana ogrzewania jest wydatkiem, który przekracza domowy budżet, warto pomyśleć o tańszych alternatywach. Przy korzystaniu ze „zwykłych” grzejników pokój należy wyposażyć w filtry i nawilżacze powietrza. Regularne czyszczenie kaloryferów to zaś nawyk, który należy sobie wyrobić.

Alergikom odradza się natomiast stosowania grzejników konwektorowych. Powód? Wywołują silny ruch powietrza, który unosi kurz. To samo dotyczy ogrzewania kanałowego.
DR