Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Gdzie na ferie zimowe w Polsce?

ferie zimowe

Ferie 2018 już się rozpoczęły. Dzieciaki z niektórych regionów kraju zaczęły zasłużoną przerwę. Gdzieniegdzie spadł śnieg, więc to kolejny powód do radości dla najmłodszych. Gdzie na ferie zimowe w Polsce? W jakie miejsca warto się wybrać?

Nietypowo, bo nad morze

Kiedy większość wybiera się w góry. W końcu ferie zimowe kojarzone są ze śniegiem i szaleństwem na stoku – możemy wybrać się nad morze. O tej porze roku nie ma tam takich tłumów jak latem. Oblodzone plaże wyglądają fenomenalnie, więc już same spacery dostarczą dużym i małym wielu wrażeń. A i marzący o jeździe na nartach czy sankach znajdą coś dla siebie, ponieważ na północy także znajdziemy wyciągu. W tym celu najlepiej wybrać się w okolice Wieżycy. Morski klimat pozwoli solidnie odpocząć. Takie ferie zimowe bez wątpienia będą niezapomniane i dość oryginalne. W końcu nie wszyscy muszą jechać w góry.

Na ferie w góry

Hitem ferii zimowych są wyjazdy w góry. Szusują mali i ci, nieco starsi. Narty, snowboard czy sanki to ulubione sporty zimowe Polaków, dlatego tak chętnie wyjeżdżają w góry. Nasze góry mają niepowtarzalny klimat. Widoki zapierają dech w piersi. W miastach często nie ma co szukać śniegu, a tymczasem w górach trwa zima z prawdziwego zdarzenia. Górskie ośrodki przyciągają turystów niczym magnes, choć ceny z roku na rok rosną. W roku 2018, wśród najczęściej polecanych miejsc znalazła się Białka Tatrzańska, Szklarska Poręba czy Kościelisko. Z powodzeniem można jechać tam z dzieciakami. Nie tylko miłośnicy sportów zimowych mogą skorzystać z pięknej aury. Oprócz nart można wybrać się na spacer oraz odkrywanie ciekawych miejsc, a gwarantujemy, że takich u nas nie brakuje, nie tylko w górach.

Miejskie zwiedzanie

Alternatywą dla gór czy morza może okazać się wyjazd do ciekawego miasta. Na mapie Polski mamy mnóstwo miast, które przyciągają swoją ofertą turystyczną. W ferie zimowe warto wykorzystać wolny czas, by trochę pozwiedzać. To idealny pomysł dla tych, którym znudziły się góry czy nadmorskie plaże. Godny zobaczenia jest Wrocław. Stolica Dolnego Śląska zachwyca wieloma zabytkami. Ostrów Tumski, rynek czy malownicze uliczki urzekają swoim wdziękiem. Nawet słynny dworzec główny warto zwiedzić. Jadąc trochę dalej zahaczmy o Poznań, by podziwiać na rynku koziołki czy wybrać się nad Maltę, tę poznańską oczywiście. ferie 2018Ba liście ciekawych miejsc umieszczamy także Toruń. Miasto piernika i Kopernika każdy powinien odkryć. Wizyta w muzeum piernika jest tutaj wręcz obowiązkowa. Miłośnikom roślinności oraz gwiazd spodoba się w Zielonej Górze. Obserwatorium oraz palmiarnia pokaże turystom wyjątkowe oblicze tego miasta.

Ferie zimowe można spędzić w różny sposób. Propozycji wyjazdów jest wiele. Najważniejsze, byśmy miło spędzili czas wolny od szkoły i pracy, oddają się czy to zimowemu szaleństwu czy aktywnemu zwiedzaniu. A Wy, gdzie wybieracie się na ferie?

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *