Fototapety dla dzieci
Fotografia: kith2kin.pl

Niezależnie od wieku lubimy przebywać w pięknie urządzonych pomieszczeniach. Warto kształtować poczucie estetyki u swoich dzieci, dbając o to, aby ich pokój stanowił miejsce przyjazne i pobudzające kreatywność. Obszar zainteresowań naszych pociech ulega nieustannym zmianom. Nic dziwnego, że pokój dziecięcy trzeba co pewien czas poddawać zupełnie nowej aranżacji. Znamy jednak sposób, jak ułatwić sobie to zadanie. Sporym udogodnieniem mogą się okazać fototapety dla dzieci. Z ich pomocą bez trudu zaaranżujesz pokój swojej pociechy.

Spis treści:

 1. Jak stworzyć bezpieczny pokój dziecięcy?
 2. Wystrój pokoju dziecięcego, który rozbudza wyobraźnię
 3. Dlaczego pokoik dziecięcy powinien być estetycznie urządzony?
 4. Fototapety dla dzieci – idealne rozwiązanie dla zmieniających się zainteresowań pociechy
 5. Fototapeta dla dzieci, która wprowadza spokój i harmonię
 6. Fototapeta z gwiazdozbiorem
 7. Kolorowe fototapety dziecięce
 8. Fototapeta dla nastolatka
 9. Fototapety w zwierzęta, czyli bajkowy wystrój pokoju dziecięcego
 10. Fototapeta w sowy, czyli urocza aranżacja pokoju malucha
 11. Fototapeta dla młodszych dzieci
 12. Fototapety na zamówienie z możliwością personalizacji
 13. Miejsce, gdzie kupisz fototapety do pokoju dziecięcego i nie tylko;)

Jak stworzyć bezpieczny pokój dziecięcy?

Pokój dziecięcy powinien stanowić bezpieczną przystań dla naszej pociechy. Musimy dołożyć wszelkich starań, aby ta przestrzeń stanowiła nie tylko miejsce idealne do wypoczynku, ale też zabawy czy nauki. Należy usunąć elementy, które mogłyby stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia maluszka, w tym zabezpieczyć ostre krawędzie mebli. Ponadto kolorystyka i wystrój pokoju dziecięcego powinny sprzyjać stanowi wewnętrznej równowagi. Należy unikać estetyki, która wzbudza lęk w synu czy córce. Ptaki na ciemnym tle mogą przerażać, zwłaszcza młodsze dzieci, choć osoba dorosła nie widzi w nich nic niebezpiecznego. Czasem dzieci nie lubią konkretnych motywów, warto uwzględnić ich indywidualne preferencje przy aranżacji pokoju.

 

fototapety na zamówienie

Fotografia: kith2kin.pl

Wystrój pokoju dziecięcego, który rozbudza wyobraźnię

Wystrój pokoju dziecięcego powinien zagwarantować młodemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa, czyli zaspokoić jego elementarną potrzebę. Nie mniej istotne są dodatki, które rozbudzają ciekawość świata i kreatywność. W przypadku kilkulatków można wybrać elementy dekoracyjne spełniające jednocześnie funkcje edukacyjne, np. nawiązujące do zegara, figur geometrycznych czy cyfr. Natomiast starsze dzieci, które interesują się podróżami, z pewnością ucieszy mapa czy globus.

Dlaczego pokoik dziecięcy powinien być estetycznie urządzony?

Nawet w małym mieszkaniu należy wygospodarować kącik dziecięcy, który zapewni intymność córce czy synowi. To miejsce nie może mieć przypadkowego wyglądu. Warto zadbać o to, aby pokój dziecięcy prezentował się estetycznie. Czasem takie drobne niuanse wpływają na samopoczucie dziecka i determinują to, czy czuje się mile widziane. Gdy rodzice zaspokajają jego potrzeby, w tym również te dotyczące intymności czy estetyki, rozwój psychofizyczny młodego człowieka przebiega w sposób prawidłowy.

Wystrój pokoju dziecięcego

Fotografia: kith2kin.pl

Fototapety dla dzieci – idealne rozwiązanie dla zmieniających się zainteresowań pociechy

Wystrój pokoju dziecięcego zazwyczaj nawiązuje do zainteresowań naszej pociechy. Początkowo może ona uwielbiać bohaterów Psiego Patrolu. Z czasem jednak zaczyna pasjonować się sportem, geografią, muzyką czy tańcem. Obszar zainteresowań dziecka zmienia się w miarę upływu czasu. Nierzadko rodzicom trudno za tym nadążyć. Niemniej warto dotrzymać kroku młodemu człowiekowi, ponieważ w ten sposób można nawiązać z nim bliską relację. Dobrze, aby dziecko czuło, że jego zainteresowania są dla kogoś ważne. Jak najłatwiej zmienić aranżację pokoju pociechy, aby nie wydać na to ogromnych sum? Z pomocą przychodzą nam fototapety dla dzieci. Ich duża różnorodność pozwala dostosować aranżację do indywidualnych preferencji młodego człowieka oraz jego osobowości.

Fototapeta dla dzieci, która wprowadza spokój i harmonię

Z myślą o naszych użytkownikach wybrałyśmy fototapety dla dzieci, które zachwycają designem i doborem kolorów. To tylko przykłady, które naszym zdaniem zasługują na uwagę. Na kith2kin.pl znajdziesz znacznie więcej grafik, które możesz dodatkowo spersonalizować i dostosować do swoich bieżących potrzeb. Fototapeta Hoarfrost ma iście zimowy charakter. Sprawdzi się w pokoju dzieci, które cenią sobie piękno natury i sporty zimowe. Utrzymana w chłodnej, a zarazem stonowanej kolorystyce wprowadza do pokoju naszej pociechy spokój i harmonię. Stanowi doskonałe tło dla jasnych wnętrz.  Fototapeta Hoarfrost sprawdzi się zarówno w pokoju chłopca, jak i dziewczynki, ma bowiem niezwykle uniwersalny charakter.

Fototapeta z gwiazdozbiorem

Twoje dziecko pasjonuje się astronomią? Często prosi cię o zakup lunety lub wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik? Fototapeta Ursa Major z pewnością przypadnie mu do gustu. Na błękitno-niebieskim tle przedstawiono gwiazdozbiory. Z jednej strony ta fototapeta dla dzieci ma lekko naukowy charakter, z drugiej pełni funkcję estetyczną. Świetnie współgra z jasnymi meblami i panelami.

Kolorowe fototapety dziecięce

Twoja pociecha kocha kolor? Wychowujesz dziewczynkę, która najchętniej wykupiłaby ze sklepu wszystkie rzeczy, które są utrzymane w pastelach, w tym w odcieniach różu? Fototapeta Fur z pewnością przypadnie jej do gustu. Ukazuje ona wielokolorowe, puszyste kule, które wprowadzają do pokoju iście dziecięcy charakter. Kojarzą się z zabawą i żywiołowością. Ta fototapeta dziecięca pasuje  do wnętrz adresowanych do młodszych pociech.

Fototapeta dla nastolatka

Twoje dziecko jest już starsze i chodzi do szkoły? Obecnie przeżywa fascynację zwierzętami? Fototapeta Melman wydaje się rozwiązaniem godnym uwagi. Prezentuje się ona nieco bardziej „dorośle” niż Fur. Utrzymana w beżowo-czarnej kolorystyce doskonale dopełnia wnętrza o klasycznym wystroju. Żyrafa pochylająca głowę prezentuje się dość zabawnie. Ten motyw sprawdzi się zarówno w pokojach chłopców, jak i dziewcząt. Fototapeta Melman doskonale nadaje się do umieszczenia nieopodal biurka. Gdy dziecko podniesie wzrok znad podręcznika, będzie miało przed sobą relaksującą grafikę.

Fototapety w zwierzęta, czyli bajkowy wystrój pokoju dziecięcego

Twoja pociecha ogląda aktualnie bajki rysunkowe, których bohaterami są zwierzęta? Z pewnością kolekcjonuje także książeczki z tygrysami, kotami, ptakami czy żyrafami. Na pewnym etapie rozwoju świat zwierząt wydaje się niezwykle ekscytujący. To również okres, w którym oczekiwania twojej pociechy może spełnić fototapeta Ziva. Znajdziemy na niej tygrysy podobne do tych z bajek rysunkowych, które przemierzają tropikalne lasy.

Fototapeta w sowy, czyli urocza aranżacja pokoju malucha

Sówki to przeurocze zwierzaki, zwłaszcza w wersji animowanej. Ich duże oczy hipnotyzują i budzą w dzieciach zainteresowanie. Wystrój pokoju dziecięcego należy dopasować do wieku pociechy. W przypadku kilkulatków świetnie sprawdzi się fototapeta Eulen. Znajdziemy na niej sówki, które stoją obok siebie na gałęzi drzewa pośrodku lasu. Te przeurocze ptaki są uwielbiane przez dzieci i nie tylko;)

Fototapeta dla młodszych dzieci

Baśniowa fototapeta rozbudza dziecięcą wyobraźnię, wpływa też korzystnie na funkcje poznawcze malucha. Fototapeta Orsa, którą można zamówić w sklepie internetowym kith2kin.pl, ukazuje niedźwiedzia i lisa w bajkowym lesie. Zarówno grafika, jak i dobór kolorów doskonale wpisują się w preferencje najmłodszych dzieci. Fototapeta Orsa również posiada uniwersalny charakter. Ucieszy młodsze dzieci, niezależnie od ich płci.

fototapety dziecięce

Fotografia: kith2kin.pl

Fototapety na zamówienie z możliwością personalizacji

kith2kin.pl oferuje fototapety na zamówienie, które można spersonalizować, dobierając ich wymiar, wzór oraz kolor. Spośród licznych modeli dostępnych na stronie warto wybrać te, które najlepiej wpisują się w gust naszej pociechy. Jeśli jest ona starsza, warto zapytać ją o zdanie przy składaniu zamówienia. Unikniemy w ten sposób pomyłek, ponadto sprawimy dużą przyjemność młodemu człowiekowi, oddając decyzję w jego ręce. Fototapety dla dzieci oferowane przez kith2kin.pl są wykonane z różnych materiałów, które wykazują odmienne właściwości. Te z fizeliny mają ekologiczny charakter. Sam materiał charakteryzuje się tym, iż jest matowy i oddychający. Wybierając fototapety z fizeliny, musimy jednak liczyć się z tym, iż w ich przypadku kolorystyka będzie mniej nasycona.  Z kolei winyl z laminatem przypadnie do gustu tym rodzicom, którym zależy na łatwym czyszczeniu ścian. Ten błyszczący, fakturowany materiał łatwo można utrzymać w dobrym stanie, ponieważ wykazuje właściwości wodoodporne. Gdy dziecko zabrudzi fototapetę wykonaną z winylu z laminatem, można ją łatwo doczyścić mokrą ścierką. Ponadto ten materiał zapewnia lepsze odwzorowanie kolorów i ich nasycenie.

Miejsce, gdzie kupisz fototapety do pokoju dziecięcego i nie tylko;)

Interesują cię fototapety dla dzieci, ale nie wiesz, który materiał wybrać? Najlepiej będzie zamówić próbkę fizeliny oraz winylu z laminatem, aby podjąć ostateczną decyzję. Na kith2kin.pl to możliwe. Firma wykonuje tapety w 5 dni i dostarcza je w specjalnej tubie, która zabezpiecza produkt na czas transportu. Możesz również skorzystać z pomocy projektantów kith2kin.pl, którzy specjalnie dla ciebie przygotują wizualizację wybranego obrazu. Na wyżej wspomnianej stronie znajdziesz też fototapety do łazienki, salonu czy sypialni. Wybór grafik jest ogromny, dlatego też każdy znajdzie rozwiązanie skrojone na miarę swoich potrzeb.