Atopowe Zapalenie Skóry PANEL EKSPERTA LATOPIC

Ekspert Latopic® odpowiada na pytania użytkowników

Ekspert Latopic® odpowiada na pytania użytkowników

U mojej córki zdiagnozowano nietolerancję laktozy. Na ile czasu przed spożyciem nabiału powinnam jej podać Latopic doustny, aby zawarte w nim bakterie mogły rozłożyć cukier mleczny? 

  • Przede wszystkim przy nietolerancji laktozy należy stosować dietę bezlaktozową
  • Szczepy bakterii zawarte w Latopic wspomagają trawienie laktozy, ale w 100% nie pełnią roli takiej jak enzymy
  • Jednorazowa dawka Latopic na pewno nie wystarczy, aby zapobiec skutkom nietolerancji, nie można jednoznacznie odpowiedzieć, na ile przed spożyciem produktu przyjmować Latopic, najlepiej co najmniej jeden dzień przed,  aby liczba bakterii utrzymywała się dłużej na stałym poziomie należy systematycznie brać Latopic.

 

Czy  dziecko, które przyjmuje Latopic doustny, może jeść jogurty naturalne (córka nie choruje na alergię pokarmową, jej problemem jest AZS)?

Jeżeli dziecko nie ma stwierdzonej alergii na białka mleka krowiego, to oczywiście może spożywać jogurty naturalne przy stosowaniu preparatu Latopic

W jaki sposób emolienty Latopic chronią skórę przed zakażeniami?

W swoim składzie emolienty Latopic zawierają metabolity bakterii Lactobacillus, które działają przeciwdrobnoustrojowo, ograniczają rozwój gronkowca złocistego. Występowanie gronkowca u osób z suchą skórą jest 20 razy większe niż u osoby zdrowej. Ponadto w zmianach chorobowych jego kolonizacja zwiększa się 1000- krotnie. Bakteria ta prowadzi do wtórnej infekcji bakteryjnej.

Czy emolienty Latopic mogą stosować też osoby dorosłe? 

Tak, emolienty Latopic mogą być stosowane zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe.

Czy emulsją do kąpieli Latopic mogę myć główkę i włoski dziecka?

Emulsja Latopic przeznaczona jest głównie do kąpieli. Podczas kąpieli z jej użyciem nie ma potrzeby stosowania dodatkowych środków myjących, myje również ciało, jednakże do mycia włosów zalecam użycie szamponu.

Ile razy w ciągu dnia powinnam nakładać emulsję do ciała na zmienione atopowo partie?

W miarę potrzeby, zwłaszcza po każdej kąpieli.

 

Jeśli chciałbyś zadać ekspertowi pytanie dotyczące emolientów lub doustnego preparatu Latopic®, skorzystaj z formularza zgłoszeniowego.

 

Rola bakterii probiotycznych w łagodzeniu objawów alergii pokarmowej i atopowego zapalenia skóry

 

Ekspert Latopic®,  artykuł sponsorowany

Komentarze (5)

Wanda Niedziwedz

6 lat temu

Pierwszy raz słyszę o tych emolientach, muszę przekazać córce informacje na ten temat (wnuczek zmaga się z AZS), może właśnie te preparaty okażą się pomocne

Amelia Roteczko

6 lat temu

Bakterie Lactobacillus to nasi sprzymierzeńcy:) Cieszę się, że istnieją dermokosmetyki, w których wykorzystano naturalne środki przeciwdrobnoustrojowe:)

Izabela Romaniecka

6 lat temu

Zainteresowała mnie odpowiedź na pierwsze pytanie, okazuje się że inni rodzice mają podobne wątpliwości do moich

Joanna Szczepanik

6 lat temu

Emolienty Latopic, a szczególnie emulsja do kąpieli, są bardzo przyjazne dla chorej skóry. Z czystym sumieniem mogę polecić je nawet osobom dorosłym. Mojej koleżance pomogły uporać się z wysypką po tym, jak uczulił ją krem do twarzy.

Zostaw komentarz