Atopowe Zapalenie Skóry NAJNOWSZE PANEL EKSPERTA LATOPIC

Jak działają produkty Latopic®? Poznaj odpowiedzi eksperta

Czy regenerujący krem do rąk Latopic® można stosować u osób z grzybicą skóry występującą na rękach? Czym jest i jak działa kompleks przeciwświądowy obecny w kremie do twarzy i ciała Latopic®? Na te i inne pytania odpowiedzi udziela ekspert ds. produktów Latopic®.

 

Czy mocznik, będący składnikiem kremu do rąk Latopic, nie podrażni skóry 4-letniej dziewczynki z atopowym zapaleniem skóry?

W Regenerującym kremie do rąk Latopic® mocznik pełni silne działanie nawilżające, a nie złuszczające naskórek. Dlatego nie powinien podrażnić naskórka osób z AZS.

 

Czy masło shea, obecne w kremie do rąk Latopic, nie spowoduje pojawienia się objawów uczulenia u osoby z alergią na orzechy?

Trudno powiedzieć. Proszę zastosować krem Latopic® na niewielkiej powierzchni ciała i zaobserwować, czy pojawiają się zmiany skórne. Jeśli krem będzie uczulał, proszę zaprzestać stosowania.

 

Czy regenerujący krem do rąk Latopic można stosować u osób z grzybicą skóry występującą na rękach?

Preparat Latopic® nie ma działania przeciwgrzybiczego. Natomiast ze względu na szerokie spektrum działania, tj. właściwości łagodzące świąd i podrażnienia, właściwości nawilżające oraz przeciwdrobnoustrojowe może przynieść ulgę również w przypadku  zakażeń grzybiczych.

 

Moja 6-letnia córka ma wyjątkowo nieestetyczne atopowe zmiany na twarzy. Czy stosownie u niej kremu do twarzy i ciała Latopic częściej niż dwa razy dziennie może wpłynąć na szybszą poprawę stanu jej skóry?

Proszę stosować krem w miarę potrzeby.

 

Czy krem do twarzy i ciała Latopic może być stosowany na atopową skórę poranioną przez drapanie się dziecka?

Emolientów nie powinno się stosować na skórę posiadającą rany – składniki zawarte w emolientach mogą wywołać pieczenie. Dlatego zaleca się przed zastosowaniem tego typu preparatów wyleczenie ran skórnych.

 

Czym jest i jak działa kompleks przeciwświądowy obecny w kremie do twarzy i ciała Latopic?

W skład kompleksu przeciwświądowego wchodzą: wosk z ziaren jęczmienia, olej arganowy oraz ekstrakt  z masła shea. Składniki te wykazują działanie przeciwświądowe i regenerujące uszkodzony naskórek.

Zastanawiasz się, jak działa Latopic®?  Już dziś zadaj pytanie ekspertowi za pośrednictwem formularza.

emolienty Latopic

Tekst sponsorowany

Komentarze (3)

marta

6 lat temu

wartościowe rady:)

estera

6 lat temu

Stosuję krem i jest bardzo zadowolona, moja skóra chyba też 😉

jagoda

6 lat temu

Super porady dla rodziców!

Komentarze są wyłączone.