Moda alergika

Dlaczego źle wyglądasz w spodniach?

Dlaczego źle wyglądasz w spodniach

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Zapewne nie raz słyszałaś od swoich koleżanek, że one kochają jeansy. Te są wygodne i pozostawiają szerokie pole manewru, jeśli chodzi o tworzenie stylizacji. Na dodatek panie uwielbiają je często za sposób, w jaki podkreślają kobiece krągłości. Ty jednak nie umiesz znaleźć takich, w których czułabyś się komfortowo. W naszym artykule podpowiadamy, dlaczego źle wyglądasz w spodniach.

Spis treści:

  1. Źle dobrany fason spodni
  2. Źle odszyte jeansy
  3. Jeansy kompresują sylwetkę, podczas gdy spodnie materiałowe ją opływają
  4. Dlaczego źle wyglądasz w spodniach? Zły rozmiar spodni
  5. Jak wyglądać dobrze w spodniach?

Źle dobrany fason spodni

Zastanawiasz się, dlaczego źle wyglądasz w spodniach? Prawdopodobnie wybrałaś dla siebie niewłaściwy fason. Przyjęło się, że rurki są dla każdego. Tymczasem to nie do końca prawda. Nie każda z nas czuje się w nich komfortowo. Poza tym często jeansy slim lepiej leżą na krągłych sylwetkach niż na szczupłych kobietach, bo dodatkowo je ściskają, spłaszczając pośladki czy biodra. Także typ sylwetki ma znaczenie. Stożek powinien wybierać dzwony, które dzięki rozszerzanej nogawce zrekompensują szerszą górę. Natomiast gruszka powinna unikać spodni z szerszymi nogawkami, ponieważ te dodatkowo nadają masywności ich dolnej części sylwetki. W przypadku pań o tym typie sylwetki lepiej sprawdzą się rurki.

Źle odszyte jeansy

My, kobiety, zazwyczaj problem widzimy w sobie, swojej sylwetce i rzekomo kiepskiej miarowości. Tymczasem źle odszyte jeansy to często spotykany problem w popularnych sieciówkach. Same przeglądając kolekcje w sklepach, nie raz natknęłyśmy się nawet na takie spodnie, gdzie obie nogawki były zszyte w sposób niesymetryczny. Jedna kieszeń na pośladkach była wyżej niż druga. Źle odszyte jeansy deformują naszą sylwetkę. My wcale nie wyglądamy źle, to po prostu kiepskiej jakości ubranie wpływa negatywnie na odbiór naszej figury.

Jeansy kompresują sylwetkę, podczas gdy spodnie materiałowe ją opływają

Jesteś szczupła i zastanawiasz się, dlaczego źle wyglądasz w spodniach? Mamy dla ciebie cenną wskazówkę. Jeansy to spodnie, które kompresują brzuszek, biodra i pośladki. Świetnie wyglądają na krągłych sylwetkach. Jednak drobne kobiety lepiej prezentują się w spodniach materiałowych. Wybieraj te fasony, które mają już ukształtowaną formę. Nie takie, które opinają sylwetkę, bo te zawsze będą cię gdzieś spłaszczać, powodując przy tym spory dyskomfort.

Dlaczego źle wyglądasz w spodniach? Zły rozmiar spodni

Niektóre kobiety mają dużo węższą talię od bioder, co jest niezwykle pożądaną cechą. Niemniej przy doborze spodni generuje trudności. Najlepiej wyglądamy w tych z wysokim stanem. Tutaj zazwyczaj pojawiają się schody. Wiele z nas ma talię o szerokości 60 cm, na której dobrze leży rozmiar XXS, ale jednocześnie szersze biodra i pośladki, do których pasuje rozmiar M. Wybierając XXS, nie mieścimy się w biodrach. Sięgając po M, spodnie spadają nam z pasa, co wygląda mało estetycznie. Trzeba jednak przymierzyć różne modele, a nawet dwa różne egzemplarze tego samego modelu w tym samym rozmiarze. Często są one zupełnie inaczej odszyte.

Jak wyglądać dobrze w spodniach?

Chcesz dobrze wyglądać w spodniach? Musisz uzbroić się w cierpliwość. Najlepiej jest regularnie odwiedzać sklepy i mierzyć różne spodnie. Nie ograniczaj się tylko do sieciówek, w których najczęściej robisz zakupy. Często dużo lepsze modele spodni znajdziesz w tych sklepach, do których rzadko zaglądasz.