Moda alergika

Dlaczego warto przejrzeć swoją szafę?

Dlaczego warto przejrzeć swoją szafę

Zdjęcie autorstwa Anastasia Shuraeva z Pexels

Półki w naszych szafach często uginają się pod ciężarem ubrań. Jednak zazwyczaj nosimy tylko niewielki ułamek całości. Większość rzeczy leży na dnie szafy w nadziei, że kiedyś je na siebie założymy. Zazwyczaj tak się jednak nie dzieje. Dlaczego warto przejrzeć swoją szafę?

Spis treści:

  1. Dlaczego warto przejrzeć swoją szafę? Zobaczysz, co już masz i nie będziesz dublować ubrań
  2. Przegląd szafy. Zobaczysz, czego brakuje w twojej garderobie
  3. Zobaczysz, jakie ubrania możesz ze sobą łączyć
  4. Sprzątanie szafy. Ocenisz, na co możesz sobie pozwolić podczas następnych zakupów
  5. Zapomniane ubrania – warto sobie o nich przypomnieć
  6. Dlaczego warto posprzątać szafę? Pozbędziesz się rzeczy, które już dobrze nie leżą
  7. Duża ilość rzeczy zahamuje twoją chęć zakupów
  8. Ocenisz, co chętnie nosisz

Dlaczego warto przejrzeć swoją szafę? Zobaczysz, co już masz i nie będziesz dublować ubrań

Czy wiesz, że wiele z nas kupuje identyczne koszule i sukienki tylko dlatego, że nie pamięta tego, co już ma w swojej szafie? Jeśli nie wiemy, co się w niej znajduje, bardzo łatwo możemy dublować rzeczy. Nie potrzebujemy przecież dwóch sukienek bodycon z długim rękawem i dekoltem w serek w czerwonym kolorze.  W ten sposób tylko marnujemy pieniądze i surowce. Lepiej przejrzeć swoją szafę, zanim wybierzesz się na zakupy. Dzięki temu przypomnisz sobie, jakie ubrania już posiadasz.

Przegląd szafy. Zobaczysz, czego brakuje w twojej garderobie

Przegląd szafy ma jeszcze jeden istotny aspekt. Pozwala ocenić, czego brakuje w twojej garderobie. Nierzadko chodzi o ubrania bazowe. Kupujemy wzorzyste sukienki, spódnice i bluzki, a później nie mamy, jak tego ze sobą zestawić, bo poszczególne elementy ze sobą nie współgrają. Przegląd szafy pozwala ocenić, czego rzeczywiście brakuje w naszej garderobie. Może się okazać, że kiedyś rzadko nosiłaś koszule, dlatego nie kupowałaś spódnic bazowych. Masz tylko dwie, które obecnie namiętnie eksploatujesz, chodząc w nich do biura przez 5 dni w tygodniu. To dobry wskaźnik tego, na czym powinnaś się skupić podczas najbliższej wizyty w galerii handlowej.

Zobaczysz, jakie ubrania możesz ze sobą łączyć

Czy wiesz, że wiele ubrań zalega w twojej szafie, ponieważ nie potrafisz ich odpowiednio wystylizować? Masz np. ciekawą koszulę, ale nie posiadasz do niej odpowiedniego swetra. Przy przeglądzie szafy może się okazać, że masz marynarkę w pasującym odcieniu, o której po prostu zapomniałaś. W rezultacie aż dwa ubrania z twojej garderoby zyskują nowe życie.

Sprzątanie szafy. Ocenisz, na co możesz sobie pozwolić podczas następnych zakupów

Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego warto przyjrzeć się zawartości swojej szafy. Wiedząc, czym dysponujesz, możesz ocenić, na ile ubranie, które wpadło ci w oko, pasuje do twojej garderoby. Jeśli np. spodobała ci się bluzka w bardzo oryginalnym odcieniu i nie masz do niej odpowiedniej bazy, to może lepiej ją sobie odpuścić, bo i tak nie będziesz w niej chodzić.

Zapomniane ubrania – warto sobie o nich przypomnieć

Przegląd szafy pozwala dostrzec, ile świetnych rzeczy mamy w swojej garderobie. Bardzo często ich nie nosimy tylko dlatego, że zapomniałyśmy o nich po włożeniu do szuflady. Teraz mamy okazję, by wyjąć je z szafy, a następnie powiesić na wieszaku, na którym umieszczamy ubrania na dany tydzień.

Dlaczego warto posprzątać szafę? Pozbędziesz się rzeczy, które już dobrze nie leżą

Czasem warto posprzątać swoją szafę i sprawdzić, które ubrania dobrze na nas leżą, a które niekoniecznie. Nasze ciało zmienia się w miarę upływu czasu. Musimy o tym pamiętać. Ubrania, które już dobrze nie leżą, można oddać mamie, siostrze, przyjaciółce, potrzebującym lub odsprzedać w internecie.

Duża ilość rzeczy zahamuje twoją chęć zakupów

Widząc, w ile ubrań obrosła twoja szafa, poskromisz chęć zakupów. To normalne, że gdy widzimy ładne ubranie w witrynie, to aż nas kusi, aby pobiec z nim do kasy. Jednak świadomość, że nasza garderoba pęka w szwach, pozwala nieco zahamować te zapędy.

Ocenisz, co chętnie nosisz

Przegląd szafy pozwala ocenić, co chętnie nosisz i dlaczego. Może się okazać, że najchętniej sięgasz po luźniejsze ubrania z wiskozy, ponieważ czujesz się w nich komfortowo i wygodnie. Rzadko sięgasz natomiast po obcisłe bluzki z przylegającym rękawkiem i mocno zabudowanym dekoltem. To znak, aby na przyszłość stawiać na luźniejsze ubrania z wiskozy, a unikać tych przylegających do ciała, które krępują ruchy.