Życie z alergią

Dlaczego warto chodzić na spotkania autorskie?

Dlaczego warto chodzić na spotkania autorskie

Spotkania autorskie z pisarzami stały się ostatnio dość popularne. Niemal każde wydawnictwo, które ma swoją gwiazdę, po wydaniu jej książki organizuje cykl spotkań z fanami. To doskonała okazja, aby zadać autorowi parę pytań i go lepiej poznać. Dlaczego warto chodzić na spotkania autorskie?

Wielu osobom spotkania autorskie kojarzą się z zajęciem godnym emerytów, którzy nie mają co począć z wolnym czasem. Tymczasem na takich imprezach bardzo często  pojawiają się też młodzi ludzie. Oczywiście, wszystko zależy od tematyki książek. Inni fani przyjdą na spotkanie z autorem fantasy, a inni na wieczorem z autorką powieści erotycznych.

Szansa na rozmowę z pisarzem

Kiedyś pisarze byli niedostępni dla zwykłego czytelnika. Otaczał ich nimb wyjątkowości. Dziś to tacy samy ludzie jak my. Można z nimi normalnie porozmawiać. Jeśli chcesz zadać autorowi pytanie o kontynuację jakiegoś cyklu lub zapytać, dlaczego zdecydował się na tak kuriozalne zakończenie, masz ku temu okazję.

Lepsze poznanie autora

Podczas spotkań można lepiej poznać autora. Bardzo często nie wiemy, skąd wziął tak bogatą wiedzę na dany temat. Można go o to podpytać i np. uzyskać zbiór książek o Lwowie, który intryguje nas równie mocno jak pisarza.

Porady dla przyszłych pisarzy

Jeśli interesuje cię literatura, sama piszesz do szuflady i szukasz sposobu na wydanie swoich dzieł, to możesz się sporo dowiedzieć, do kogo uderzyć i w jaki sposób. Pamiętaj, że każdy autor posiada doświadczenie w tym zakresie.

Tańsza książka

Na spotkaniach autorskich często można kupić książki danego autora i to dużo taniej niż normalnie.  Są one pozbawione części marż. Na nich musi zarobić tylko autor i wydawca, ale już dostawca czy księgarz nie.

Książka z autografem

Na spotkaniu autorskim możesz zdobyć autograf swojego ulubionego pisarza w książce, którą już posiadasz. To nie lada gratka dla prawdziwych miłośników twórczości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1 2