Życie z alergią

Dlaczego seks boli?

Dlaczego seks boli

Seks pełni rolę więziotwórczą w związku i powinien dostarczać nam wielu niesamowitych, przyjemnych przeżyć. Czasem jednak współżyciu towarzyszy spory dyskomfort. W niniejszym artykule zdradzamy, dlaczego seks boli.

Nierozerwana do końca błona dziewicza

Jeśli seks uprawiasz od niedawna, to źródłem bólu podczas seksu może być błona dziewicza. Czasem jest ona na tyle gruba, że nie została w pełni rozerwana. W rezultacie jej resztki utrudniają współżycie. W takiej sytuacji pomóc może ginekolog, który przetnie skalpelem przy znieczuleniu miejscowym pozostałości po błonie dziewiczej.

Zrosty wewnątrz pochwy

Czasem po przebytych infekcjach lub operacjach w pochwie pojawiają się zrosty. Utrudniają one współżycie i sprawiają, że każda próba penetracji kończy się bólem. Zrosty wewnątrz pochwy usuwa się laparoskopowo lub chirurgicznie.

Niedoleczona infekcja intymna

Seks bywa bolesny także wtedy, gdy borykamy się z infekcją intymną. Wówczas bólowi może towarzyszyć też pieczenie. Gdy ból podczas seksu pojawi się znienacka, warto udać się z problemem do ginekologa i poprosić go o skontrolowanie zdrowia pod kątem ewentualnych infekcji intymnych oraz ich rodzaju. Po wyleczeniu infekcji intymnych problem powinien ustąpić.

Brak podniecenia, uboga gra wstępna

Mężczyźni często zapominają, że gra wstępna jest dla kobiet kluczowa. Bez niej partnerka nie jest dostatecznie rozgrzana i nawilżona. W rezultacie penetracja powoduje ból oraz otarcia, które zwiększają ryzyko rozwoju infekcji intymnych. Kobiety powinny  otwarcie komunikować mężczyznom, że potrzebują dłuższej gry wstępnej.

Suchość pochwy

Czasem ból podczas seksu wynika z suchości pochwy. Ta naturalnie towarzyszy menopauzie, czyli stanowi fizjologicznemu, w przypadku którego obserwuje się zmniejszoną podaż estrogenów.  Suchość pochwy może też pojawić się u kobiet w wieku reprodukcyjnym w wyniku stosowania antybiotyków.

Zbyt gwałtowna penetracja

Bardzo ważne jest to, aby mężczyzna nie był zbyt brutalny podczas seksu. Przez łatwy dostęp do pornografii wielu facetów ma całkowicie zafałszowany obraz seksu. Uważają oni, że to, co widzą, jest normą. Tymczasem gwałtowna, ostra penetracja na ogół powoduje ból i kobiety wcale za nią nie przepadają.

Spięte ciało przez stres

Stres, który towarzyszy nam nieustannie podczas pracy, rozwiązywania problemów rodzinnych, sprawia, że nasze ciało jest spięte niczym struna. Często nie mamy ochoty na seks, ale mężczyzna nalega, przez co mu ulegamy, a potem odczuwamy ból, bo jesteśmy zbyt spięte także w obrębie mięśni pochwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *