Życie z alergią

Dlaczego relacje z mężczyznami ci nie wychodzą?

Dlaczego relacje z mężczyznami ci nie wychodzą

Relacje damsko-męskie to dość skomplikowana materia, czasem mimo dobrej woli z naszej strony te po prostu nie układają się po naszej myśli. Takie sytuacje często skutkują spadkiem samooceny i smutkiem. Mamy bowiem tendencję do doszukiwania się w sobie przyczyny niepowodzeń sercowych. Tymczasem to poważny błąd. Podpowiadamy, dlaczego relacje z mężczyznami ci nie wychodzą.

Niedojrzali mężczyźni są dziś szeroko rozpowszechnieni

Niestety, smutna prawda jest taka, że prawdopodobieństwo spotkania faceta, który ma naturę Piotrusia Pana, jest dziś większe niż kiedykolwiek wcześniej. To w dużej mierze wina matek, które tak dbają o swoich ukochanych synków, że we wszystkim ich wyręczają i niczego od nich nie wymagają. W rezultacie wyrasta pokolenie mężczyzn, którzy jak diabeł święconej wody boją się odpowiedzialności za drugą osobę. Tacy faceci potrafią odwoływać spotkanie w ostatniej chwili, zapomnieć o konieczności uiszczenia czynszu w terminie etc.  Jeśli więc ciągle trafiasz na niedojrzałych mężczyzn, to nie jest to twoja wina. Po prostu o takich dziś statystycznie najłatwiej.  Najważniejsze, abyś wyciągnęła naukę z tej lekcji i ucinała znajomość na samym początku, gdy tylko dostrzeżesz niepokojące sygnały. Jeśli widzisz, że on jest nieodpowiedzialny już na pierwszej randce, nie umawiaj się na drugą. Szkoda twoje cennego czasu.

Faceci różniący się osobowością od twojej

Czasem facet jest dojrzały i całkiem okej, ale jednak dość znacznie różni się od ciebie osobowością. Przeciwieństwa przyciągają się tylko na początkowym etapie. Druga osoba, która tak bardzo różni się od nas samych, może początkowo wydawać się niezwykle fascynująca. Trzeba jednak pamiętać o tym, że z czasem te różnice mogą nas zacząć uwierać i doprowadzać do szewskiej pasji. Na dłuższą metę liczy się bowiem zgodność charakterów. Dobrze, aby cele w życiu były wspólne.

Mężczyźni, na których reagujesz alergicznie

Każda z nas obcując ze swoim ojcem, bratem czy wujkiem, stwierdza, że pewne cechy w charakterze mężczyzn mocno jej uwierają. Np. jeśli ojciec był strasznie despotyczny, to nie będą nas pociągać władczy i zdecydowani mężczyźni, którzy chcą nas sobie zawłaszczyć.  Tacy zaczną nas odrzucać na samym początku znajomości. Jeśli twój ojciec był strasznym gadułą i w rezultacie z matką nie miałyście możliwości wyrażenia własnego zdania, będziesz uciekała od każdego mężczyzny, który zbyt dużo mówi i nie liczy się z twoją opinią.

Nadmierne zaangażowanie w relację z mężczyzną

Bardzo często związki z mężczyznami nie wypalają, bowiem jesteśmy w nie zbyt mocno zaangażowane. Faceci mają w sobie naturę zdobywców. Poza tym nie lubią, gdy ktoś ich ogranicza w jakikolwiek sposób.  W związku z tym kobieta, która nieustannie proponuje spotkanie, zabiega o uwagę, dość szybko zyskuje łatkę nudnej desperatki. Jeśli chcesz zdobyć serce mężczyzny, musisz zająć się własnym życiem i czekać na jego inicjatywę. Nie ma sensu nadmiernie się wychylać, robić mu obiadki na początku znajomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *