Życie z alergią

Dlaczego nie warto się zbyt szybko angażować w związek?

Dlaczego nie warto się zbyt szybko angażować w związek

Kobiety często dają mężczyznom serce na talerzu. Od początku mocno angażują się w znajomość, a potem okropnie cierpią, gdy facet stwierdza, że on jednak nie jest zainteresowany związkiem, bo obecnie chciałby korzystać z życia. Dlaczego nie warto się zbyt szybko angażować w związek?

Nie każdy mężczyzna zasługuje na zaufanie

Musisz zdać sobie sprawę, że nie każdy człowiek, którego spotykasz na swej drodze, jest dobry.  Wiele z nas pochodzi z rodzin, w których panowała harmonia. W rezultacie jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni do innych ludzi. Nikt nas bowiem nigdy nie skrzywdził. Nie wyobrażamy sobie, jak można manipulować drugim człowiekiem, traktować go jak lalkę z sex shopu, a potem porzucić.  Jednak nie wszyscy ludzie są dobrzy, dlatego warto zachować ostrożność.

Nie mów mu zbyt wiele o sobie. Nie odsłaniaj słabych stron

Dopóki nie poznasz dobrze drugiego człowieka, nie powinnaś mu ufać. Zachowaj prywatne sprawy tylko dla siebie. Nie mów mężczyźnie, gdzie pracujesz, ani gdzie mieszkasz. Jeśli okaże się świrem, może cię potem nachodzić, pobić lub zgwałcić. Nie pokazuj też swoich słabych stron, np. ogromnej potrzeby miłości czy akceptacji.  Im mniej mężczyzna wie o tobie, tym lepiej dla ciebie.

Wszystko, co powiesz, może być wykorzystane przeciw tobie

Odkrywając za dużo przed nowo poznanym facetem, wystawiasz siebie na zranienie. Obcym osobom nie należy zdradzać kodu do swojego domofonu, mówić o zarobkach, problemach rodzinnych czy emocjonalnych. One to mogą potem wykorzystać przeciw tobie.

Facet może cię seksualnie wykorzystać i porzucić

Jeśli facet zauważy, że bardzo potrzebujesz akceptacji, to ci ją da po to, aby ugrać coś dla siebie. Może to być seks bez zobowiązań. On ma dobrą zabawę, ty myślisz, że cię kocha. Pewnego dnia odkrywasz, że takich dziewczyn na nocne przygody ma on całkiem sporo i mógł cię zarazić jakąś poważną chorobą, np. zainfekować wirusem HIV.

Wyłudzanie pieniędzy

Mężczyzna może zauważyć, że jesteś bardzo samotna. W rezultacie stanowisz łatwy cel. W twoim życiu brakuje przyjaciół, którym mogłabyś się zwierzyć, więc nikt ci nie odradzi pewnych nierozsądnych kroków.  W rezultacie będzie zapraszał cię do drogich restauracji, prawił komplementy i wyciągał od ciebie oszczędności na życia, bo brakuje mu na towar, którego sprzedaż zapewni wam życie jak w bajce.

Nie żyj w iluzji

Nie angażuj się za bardzo w znajomość, dopóki nie masz pewności, że mężczyzna, z którym się spotykasz, jest godny jakiejkolwiek uwagi. Niestety, wielu z nich nie zasługuje na twój czas. Łatwo chronić swoje serce, nie oddawać go tak od razu, praktycznie za nic, za iluzję szczęśliwego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1