Życie z alergią

Dlaczego kobiety w związku tracą własne zdanie?

dlaczego kobiety w związku tracą własne zdanie

Zapewne zauważyłaś, że twoje niektóre koleżanki w chwili znalezienia partnera przestały mieć własne zdanie. Teraz wszystko konsultują ze swoim facetem. Reprezentują jego poglądy, nawet gdy te są kuriozalne. Nie korzystają z własnej wiedzy i doświadczeń. Dlaczego kobiety w związku tracą własne zdanie?

Chcą się przypodobać facetowi

Czasem kobiety lansują poglądy swojego partnera, ponieważ chcą się przypodobać swojemu mężczyźnie. Poza tym boją się, że to, co same uważają, zostanie przez niego odczytane jako głupie i niedorzeczne. Tymczasem wielu facetów ceni sobie możliwość polemiki z partnerką. Kobiety traktują to jako kłótnię, podczas gdy dla mężczyzn jest to inspirująca rozmowa. Poza tym panie boją się, że ich argumenty okażą się głupie i śmieszne. Dla mężczyzny często wcale by takie nie były. Bycie potakującą marionetką wcale nie jest dobrze odbierane przez mężczyzn, chyba że ci są toksyczni i szukają bardzo uległej partnerki.

Chcą się pochwalić posiadaniem partnera

Zdarza się też, iż kobieta mówi – mój partner uważa, że… po to, by podkreślić, że w ogóle ma faceta. Dla wielu pań znalezienie ukochanego to powód do dumy. Wreszcie czują się dowartościowane faktem, że kogoś mają, ktoś je chciał. Chcą pochwalić się tą informacją ze światem, dlatego tak często powołują się na zdanie mężczyzny.

Zakochanie i zachwyt partnerem

Gdy się zakochujemy, patrzymy na świat przez różowe okulary. Wiele rzeczy wydaje nam się piękniejszych niż w rzeczywistości.  Bardzo często też zakładamy, że nasz partner jest nieziemsko inteligentny i nieomylny. Spijamy z jego ust każde słowo i traktujemy je jako prawdę objawioną. Nie dyskutujemy z nią, nie zastanawiamy się, jak naprawdę jest.

Uważają, że facet wie lepiej

Często kobietom brakuje wiary w siebie. One nie potrafią przyznać wprost, że lepiej się na czymś znają i mogłyby zabrać zdanie w tej sprawie, bo zwyczajnie uważają, że tak nie jest. Może w ich domu rodzinnym to ojciec był guru, którego matka wiernie słuchała. Uchodził za ostoję mądrości, dlatego każdy mężczyzna jawi się kobiecie jako inteligentniejszy od niej samej.

Nie chcą wdawać się w konflikt z partnerem

Czasem partner ma jasne poglądy. Nierzadko dość osobliwe, dlatego dość ostro ich broni. Każdy sprzeciw ze strony kogokolwiek traktuje jako atak. Nie potrafi dyskutować na argumenty, unosi się emocjami i złości na swoją partnerkę. Dlatego ona nie chce go denerwować, woli święty spokój i wyrażenie zgody co do jego osądu danej kwestii.

Brakuje im niezależności, są podatne na manipulacje

Czasem kobiety po prostu nie wykształciły w sobie poczucia autonomii. Takie panie są niezwykle podatne na różnego rodzaju manipulacje. Można nimi kierować w dowolny sposób, gdyż są uległe i poddają się woli innych osób. Takie osoby przez brak autonomii często są wykorzystywane i ograniczane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *