Życie z alergią

Dlaczego faceci nagle stają się złośliwi w stosunku do kobiet?

Dlaczego faceci nagle stają się złośliwi w stosunku do kobiet

Znasz to z własnego doświadczenia. Idziesz ulicą, zostajesz o coś zapytana, kulturalnie odpowiadasz. Po chwili jednak okazuje się, że facet wcale nie chciał dowiedzieć się, gdzie znajduje się uczelnia czy sklep. Jemu chodziło o  rozpoczęcie rozmowy pod pretekstem. Pod chwili zaczyna cię podrywać, nie jesteś zainteresowana, o czym spokojnie i kulturalnie go informujesz. Ten jednak niespodziewanie staje się chamski. Dlaczego faceci nagle stają się złośliwi w stosunku do kobiet?

Bo nie dostali tego, co chcieli

Mężczyźni źle znoszą odmowę, nawet jeśli ta nie jest naszpikowana złośliwościami. My, kobiety, jesteśmy przyzwyczajone do tego, że na każdą propozycję można usłyszeć dwie odpowiedzi – tak lub nie. Nie każdy musi się na wszystko zgodzić. Ewentualnej odmowy nie bierzemy do siebie, bo przyznajemy drugiej stronie prawo do posiadania swojego zdania i patrzymy na życie realistycznie. Faceci uwielbiają natomiast rywalizację i zawsze muszą wygrywać, a to rodzi spore komplikacje. Gdy odmawiasz mężczyźnie randki, bo masz faceta, on z reguły nie przyjmuje tego jako czegoś zupełnie naturalnego. W końcu to normalne, że niektórzy ludzie ją są w związkach, trzeba to uszanować. On czuje, że przegrał rywalizację z innym facetem i czuje się wkurzony, dlatego swoją złość wyładowuje na tobie w chamski sposób, choć nie zrobiłaś nic złego.

To ich forma podrywu

Męscy specjaliści od podrywu często wygadują w internecie głupoty. Jest ładna i inteligentna? Pewnie wszyscy ją komplementują, są dla niej mili. Wyróżnij się i rzuć jej jakiś negatywny komentarz. Od razu zmieni twoje podejście do ciebie, będzie chciała ci udowodnić, jak bardzo się mylisz. Tylko w praktyce, jak facet jest dla ciebie chamski, to oczyma wyobraźni widzisz, jak zasadzasz mu kopniaka w tylną część ciała. Nie chcesz go bliżej poznawać, bo jest bucem.

Jest im przykro, źle odczytali twoje intencje

Czasem facet z czułego i troskliwego nagle robi się nieco złośliwy. Dzieje się tak, gdy on bardzo się stara zasłużyć na twoją uwagę i czułość, ale jego działania przynoszą efekt słabszy od zamierzonego. W rezultacie on myśli, że się tylko wygłupił, bo tobie wcale na nim nie zależy, nie chcesz z nim związku, traktujesz go tylko jako przelotną znajomość. W rezultacie chce zademonstrować swoją obojętność, nabrać nieco dystansu i  robi się nieco złośliwy. Jeśli on jeszcze przed chwilą był bardzo miły, prowokował rozmowy na poważniejsze tematy, a ty to przeoczyłaś, poczuje się odrzucony. W rezultacie po chwili może zacząć traktować cię jak znajomą.  Taki facet, jako jedyny z ukazanych w tym artykule, zasługuje na danie mu szansy. On  nie jest strasznie złośliwy, ale robi się chłodny, bo mu zależy, a twoją odmowę wyjścia na spacer traktuje jako niechęć do dalszych spotkań, zamiast spojrzeć na to realistycznie. Jesteś zmęczona, chcesz się wyspać. Mężczyźni to bardzo oryginalne przypadki. Większość z nich nie umie wyczuć, że gdy jesteś miła, dopytujesz się, co porabia, ale nie jesteś w stanie się z nim spotkać i wyjaśniasz powody, to tobie zależy. Kobiety mają lepiej rozwiniętą inteligencję emocjonalną. Twoja przyjaciółka od razu wyczuje, że naprawdę ubolewasz nad tym, że nie możesz się spotkać, ale to sytuacja wyższej konieczności.  Doskonale rozpozna też zwykłą ściemę. Mężczyzna albo łyka wszystko jak pelikan, albo wszystko kwestionuje i traktuje jako niezainteresowanie jego osobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *