Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Dlaczego dieta orkiszowa jest dobra dla kobiet w ciąży?

dieta orkiszowa

Dieta to pierwotnie określenie odżywiania, które jak wiemy, powinno być racjonalne i zdrowe. Kobiety spodziewające się dziecka muszą o tym pamiętać. Dlaczego dieta orkiszowa jest dobra dla kobiet w ciąży? Co takiego kryje w sobie orkisz?

Dieta kobiet w ciąży

Kobieta, która wyczekuje przyjścia swojego dziecka na świat, musi zwrócić szczególną uwagę na zdrowie swoje i przyszłego obywatela świata. To bardzo ważne, ponieważ już w życiu prenatalnym, dziecko rozwija się. Wykształcają się jego organy oraz tkanki. Bez odpowiedniego żywienia, taki proces nie mógłby mieć miejsca. Dieta przyszłej matki powinna być złożona z produktów, które dostarczą dziecku niezbędnych witamin i minerałów, do pełni zdrowia i dalszego rozwoju dziecka.

Dieta orkiszowa dla kobiet w ciąży

Dieta orkiszowa zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Pozwala na optymalne dostarczenie organizmowi składników odżywczych, minerałów i witamin. Ten rodzaj żywienia jest w stanie zaspokoić potrzeby organizmu, także kobiety w ciąży. Wielokrotne badania potwierdzają dobroczynny wpływ diety orkiszowej. Orkisz jest bowiem odmianą pszenicy, która zawiera dużą ilość błonnika czy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zboże to jest również źródłem rodanidu, minerałów i witamin z grupy B. Wielką zaletą orkiszu jest także wspomaganie odchudzania. Kobiety w ciąży obawiają się o swoją wagę, a produkty orkiszowe pozwalają im na utrzymanie sylwetki.

Dlaczego dieta orkiszowa jest dobra dla kobiet w ciąży?

Orkisz ma wiele zalet. Dieta oparta na produktach tego typu jest bezpieczna dla kobiet w ciąży. Bez obaw o niedobór witamin czy innych składników, kobiety oczekujące na poród, mogą stosować ten rodzaj diety. Dieta orkiszowa jest źródłem żelaza. Niewystarczająca ilość tego pierwiastka, grozi anemią, co często obserwuje się u pań w ciąży. Jedząc produkty z orkiszem, nie musimy martwić się o anemię. Błonnik zawarty w zbożu usprawnia pracę jelit i wzmacnia metabolizm a zdrowe kwasy tłuszczowe wzmacniają serce. Oprócz tego, kobieta dostarcza organizmowi także potas, cynk, wapń i krzem, mając pewność, że jej dziecko rozwija się prawidłowo. Niezwykle cennym składnikiem orkiszu jest rodanid, który wpływa na odporność i ochronę przed nowotworami. Dieta orkiszowa reguluje poziom cukru we krwi, poprawia trawienie i zapobiega miażdżycy. To prawdziwe bogactwo zdrowia dla matki i jej dziecka.

dieta orkiszowaZdrowe żywienie w czasie ciąży, jest jednym z elementarnych czynników, wpływających na rozwój dziecka. Dieta orkiszowa dostarcza tych składników, które są konieczne, by nasz maluch zdrowo się rozwijał, dlatego warto wprowadzić do swojego żywienia produkty zawierające orkisz.

Katarzyna Antos