Alergie pokarmowe

Dieta pudełkowa bez glutenu – co warto o niej wiedzieć?

Dieta pudełkowa bez glutenu

Zmagasz się z bólem brzucha, uczuciem przelewania w jelitach czy biegunką po spożyciu makaronu pszennego lub chleba zbożowego? To może być znak, że czas raz na zawsze pożegnać się z glutenem. Samodzielne szukanie produktów wolnych od tego białka, a następnie przygotowywanie posiłków może okazać się nie lada wyzwaniem. Z pomocą przychodzi dieta pudełkowa bez glutenu, dzięki której nie tylko zadbasz o swoje zdrowie, ale także zaoszczędzisz czas.

Czym jest gluten?

Zacznijmy od sprawcy tego całego zamieszania, czyli glutenu. To białko, które występuje naturalnie w pszenicy, życie i jęczmieniu. To właśnie ono odpowiada za to, że wypieki są puszyste, a ciasto miękkie. Choć większość z nas nie ma problemu z jego trawieniem, to u niektórych osób może powodować nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Przyczyną tego może być nadwrażliwość na gluten, alergia na pszenicę lub  choroba trzewna, czyli celiakia. W takich przypadkach najlepszym wyborem jest przejście na dietę pudełkową bez glutenu. Co ciekawe, taki plan żywieniowy może okazać się równie pomocny u osób zmagających się z niektórymi chorobami autoimmunologicznymi.

Dieta pudełkowa bez glutenu, czyli jaka?

Dieta pudełkowa bez glutenu to odpowiednio skomponowany i zbilansowany plan żywieniowy, w którym nie znajdziesz produktów zawierających gluten. Zamiast nich do przygotowania posiłków wykorzystuje się ich naturalnie bezglutenowe odpowiedniki – kukurydzę, ryż, amarantus, grykę, proso czy komosę ryżową. Dzięki temu nie musisz rezygnować z ulubionych dań i deserów.

Na tym nie koniec! Mówiąc o eliminacji artykułów spożywczych zawierających gluten, warto także wspomnieć, że znajdziesz go również w niektórych produktach, które pozornie wydają się bezpieczne – musztardzie, wędlinach, mieszankach przypraw czy jogurtach. One również zostały całkowicie wyeliminowane z diety pudełkowej bez glutenu.

Dlaczego warto wybrać dietę pudełkową bez glutenu?

Przechodząc na dietę pudełkową bez glutenu, masz pewność, że posiłki są przygotowywane na bazie zdrowych, dobrych jakościowo składników. Jakie inne zalety mają pudełka stworzone z myślą o osobach, które z różnych przyczyn muszą zmniejszyć spożycie tego białka?

  • Dieta pudełkowa bez glutenu to doskonały sposób na oszczędność czasu – nie musisz samodzielnie robić zakupów, czytać dokładnie składów każdego z produktów, a następnie przygotowywać posiłków.
  • Przejście na dietę bezglutenową na własną rękę wcale nie oznacza, że zaczniesz jeść zdrowo. Wiele produktów dedykowanych osobom ograniczającym lub całkowicie eliminującym to białko zawiera mnóstwo szkodliwych składników. Skorzystanie z cateringu dietetycznego gwarantuje, że każdy posiłek będzie zdrowy i odpowiednio zbilansowany.

Chcesz zamówić dietę pudełkową bez glutenu? Odwiedź stronę WygodnaDieta.pl i wybierz odpowiednią kaloryczność!

Komentarze (12)

fiore

3 lata temu

Ja lubię spożywać gotowe posiłki, bo mnie brakuje czasu na ich przygotowywanie i szukanie zamienników dla produktów z glutenem.

kicia

3 lata temu

To dobra opcja dla osób, które nie mają czasu na szukanie odpowiednich produktów i gotowanie.

aldine

3 lata temu

Ja nie lubię robić zakupów, gotować, więc taka dieta pudełkowa byłaby dla mnie istnym wybawieniem.

dusia

3 lata temu

Ja muszę sobie przejrzeć różne diety pudełkowe, aby nie zaprzątać sobie głowy gotowaniem:)

jaśka

3 lata temu

Ja nie lubię gotować, więc taka dieta pudełkowa byłaby dla mnie wybawieniem.

gina

3 lata temu

Taka dieta pudełkowa jest bardzo wygodna dla osób pracujących:)

violette

3 lata temu

Wykupienie takiej diety bezglutenowej jest bardzo wygodnym rozwiązaniem:)

agatka

3 lata temu

Super, że istnieje dieta pudełkowa bez glutenu:)

elefteria

3 lata temu

Taki catering dietetyczny zapewnia zbilansowaną dietę bez glutenu:)

rita

3 lata temu

To super opcja dla osób, które same nie do końca wiedzą, jak przygotować posiłki bezglutenowe. Tutaj się zapłaci i otrzyma odpowiedni produkt:)

doncia

3 lata temu

Może niebawem zacznę korzystać z takich usług, bo mam coraz mniej czasu na gotowanie.

żaklina

3 lata temu

Super, że można zamówić dania bezglutenowe. Sama nie mogę spożywać tego białka, więc doceniam tego typu udogodnienia:)

Komentarze są wyłączone.