Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Dekoracje na Halloween

Halloween

Jeszcze kilka lat temu nieco sceptycznie podchodziliśmy do fenomenu święta Halloween, które przywędrowało do nas zza oceanu. Dziś chętnie bierzemy udział w zabawach i przebieranych imprezach. By wprowadzić się w odpowiedni nastrój, potrzebne są dekoracje na Halloween, które z powodzeniem wykonamy samodzielnie.

Święto Halloween

Halloween to święto, które jest obchodzone w wielu krajach. Najbardziej uwielbiają je Amerykanie, którzy w barwnych strojach tłumnie wyruszają na ulice miast i miasteczek. W Halloween królują dynie, kościotrupy, duchy i wszelkie inne zjawy. Ważną rolę odgrywają same dekoracje. To one podkreślają charakter święta i nadają mu odpowiedniego klimatu. Sami wykonamy oryginalne dekoracje na Halloween. Wystarczy tylko odrobina kreatywności. Do ich przygotowania warto zaangażować dzieci, które chętnie wezmą udział w zabawie.

Pajęczyna z waty

Wata służy do demakijażu lub opatrywania ran, ale wykonamy z niej także pajęczynę. Taka dekoracja na pewno zrobi wrażenie i zachwyci nie tylko najmłodszych. Wystarczy zwykła wata, dostępna w drogerii lub aptece, którą należy porozciągać. Najlepiej spryskać ją wcześniej lakierem do włosów, co sprawi, że będzie bardziej plastyczna. Pajęczynę możemy umieścić na dyniach, przed wejściem do domu. Dekorację uzupełnią plastikowe pająki lub te wycięte z papieru.

Lampiony ze słoików

Słoiki po domowych przetworach spełnią rolę klimatycznych i oryginalnych lampionów. By je wykonać potrzebna będzie cienka bibuła biała i czarna, klej oraz sznurek. Z czarnej bibuły wycinamy kształty – duchy, koty, domki, pająki oraz dynie. Słoiki obklejamy białą, gładką bibułą, co zapewni nam delikatne światło. Każdy słoik ozdabiamy wyciętym wzorem i przewiązujemy u góry sznurkiem, np. dratwą. W lampionach umieszczamy tealighty, które zapalamy tuż przed zabawą.

Straszna girlanda z papieru

Najprostszą i najtańszą dekoracją na Halloween będzie girlanda z papieru. Z jej wykonaniem poradzą sobie dzieci. Wystarczy papier w pięciu kolorach – czarnym, białym, pomarańczowym, fioletowym i zielony. Papier tniemy na paski takiej szerokości, jaką chcemy uzyskać. Następnie składamy papier w harmonijkę. Na papierze odrysowujemy wybrany wzór, może to być duch, kot, dynia, dom, czarownica, pająk, głowa Frankensteina czy inne straszydło. Następnie wycinamy wzór, uzyskując papierową ozdobę. Wystarczy powiesić ją w wybrane miejsce i dekoracje gotowe.

Balony z motywem Halloween

HalloweenTanim kosztem zrobimy dekoracje z balonów. Potrzebny będzie czarny oraz biały marker i balony w trzech kolorach – czarnym, białym oraz pomarańczowym. Na balonach możemy stworzyć wzory, takie jak nietoperze, duchy, czaszki, dynie czy straszne miny. Balonowe dekoracje z pewnością zostaną przez wszystkim zauważone,a każdy gość, będzie mógł zabrać balonik ze sobą do domu.

Katarzyna Antos