Alergie skórne

Czym różnią się farby naturalne od drogeryjnych?

Czym różnią się farby naturalne od drogeryjnych?

Farby drogeryjne mają swoje wierne grono zwolenniczek. Większość z nas zdołała znaleźć swoją ulubioną markę, linię i odcień. Bardzo często pozostajemy mu wierne przez lata i tym samym zamykamy się na nowości. Czym różnią się farby naturalne od drogeryjnych?

Farby naturalne nie muszą być droższe od drogeryjnych

Farby naturalne w obiegowej opinii pokutują jako drogi kaprys, na który mogą pozwolić sobie tylko nieliczne kobiety. Tymczasem rozpiętość cenowa jest pośród nich taka sama jak w przypadku farb drogeryjnych. Możemy spokojnie zamknąć się w kwocie 25-30 zł. Oczywiście na rynku można znaleźć dużo droższe farby na bazie naturalnych składników, ale wśród drogeryjnych produktów jest dokładnie tak samo.

Wytrzymałość koloru

Farby naturalne bazują na hennie, czyli substancji pozyskiwanej z roślin, która barwi włosy na wybrany przez nas odcień. Efekt końcowy prezentuje się bardzo naturalnie, aczkolwiek po 4 tygodniach barwnik zaczyna się wypłukiwać i występuje konieczność ponownej koloryzacji. W przypadku farb drogeryjnych kolor prezentuje się bardzo dobrze do 6 tygodni, później blaknie, widoczne stają się także odrosty. W obydwu przypadkach musimy farbować włosy co miesiąc.

Wpływ na włosy i skórę głowy

Farba naturalna nie wpływa negatywnie na włosy i skórę głowy. Pod tym względem jest dużo mniej inwazyjna od swoich drogeryjnych odpowiedników. To zasługa naturalnych składników, które wchodzą w jej skład. W rezultacie po użyciu farby naturalnej włosy nie wypadają, nie są przesuszone i zniszczone. Nie odczuwamy też pieczenia skóry głowy, chyba że mamy alergię na hennę. Jednak drogeryjna farba zawiera dużo więcej potencjalnych alergenów, o czym warto pamiętać.