Życie z alergią

Czym powinny charakteryzować się materace dla alergików?

SHOP SLO® z Unsplash

Alergia to choroba, która dotyka coraz więcej osób. Do zaistniałej sytuacji przyczyniają się m.in. zanieczyszczenie środowiska oraz nadmierna higienizacja życia codziennego. W rezultacie układ immunologiczny zaczyna traktować niegroźne substancje obce jako niebezpieczne i uruchamia reakcje obronne. Osoby borykające się z uczuleniem muszą starannie dobierać przedmioty, z których korzystają w codziennym życiu. Czym powinny charakteryzować się materace dla alergików?

 

Spis treści:

  1. Jak uniknąć namnażania roztoczy we wnętrzu materaca?
  2. Jakie pokrowce na materac są najlepsze?
  3. Dlaczego warto postawić na materace z pianki Gelax?
  4. Jak zapewnić przepływ powietrza w materacu, wybierając odpowiedni stelaż?
  5. Z jakich tworzyw produkuje się materace dla alergików?
  6. Jak prać pokrowce na materace?
  7. Jakie właściwości posiada przyjazny alergikom materac piankowy Vitea?
  8. Kiedy warto sięgnąć po materac Silver Protect?
  9. Jakie zalety mają nakładki na materac?

Jak uniknąć namnażania roztoczy we wnętrzu materaca?

Czy wiesz, że wnętrze materaca może stanowić siedlisko dla roztoczy? W odchodach tych niewielkich pajęczaków znajduje się białko, które posiada silne właściwości alergizujące. W związku z tym warto zadbać o to, aby te niewielkie zwierzęta nie gromadziły się na przedmiotach codziennego użytku.  Roztocza lubią wilgotne środowisko. Jeśli zadbamy o to, aby stworzyć im niesprzyjające warunki życia, ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej znacząco spadnie. Jak zapobiec gromadzeniu się wilgoci we wnętrzu materaca? Poniżej przedstawiamy kilka cennych wskazówek.

Jakie pokrowce na materac są najlepsze?

Po pierwsze, warto postawić na materac z odpowiednim pokrowcem. Ten ostatni powinien być wykonany z przewiewnej dzianiny. Przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę na pokrowce Aero. W niektórych modelach zastosowano taśmę 3D. Pod tym określeniem kryje się umieszczona dookoła materaca przewiewna siateczka. Jest ona dostępna w różnych wersjach kolorystycznych (w zależności od wybranego materaca), przez co uzyskujemy gustowny element wyposażenia sypialni.

Dlaczego warto postawić na materace z pianki Gelax?

Po drugie, równie istotne znaczenie ma pianka, jaką wykorzystano przy produkcji materaca. Jeśli chcesz zapobiec namnażaniu się roztoczy i zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, postaw na piankę wysokoelastyczną lub Gelax. Oba wspomniane rozwiązania charakteryzują się wysoką przewiewnością. Pianka Gelax, z której wykonano materace dla alergików oferowane przez sklep internetowy Comfort4u.eu, jest niezwykle innowacyjna. Łączy w sobie właściwości chłodzące żelu, przewiewność pianki wysokoelastycznej oraz dostosowywanie się do ciała charakterystyczne dla pianki termoelastycznej.

Jak zapewnić przepływ powietrza w materacu, wybierając odpowiedni stelaż?

Po trzecie, alergik powinien zwrócić uwagę na stelaż. Warto postawić na listwy sprężynujące, ponieważ odstępy, jakie między nimi występują, zapewniają odpowiedni przepływ powietrza.  Dobór odpowiedniego stelaża stanowi inwestycję na lata. W ten prosty sposób można wydłużyć żywotność materaca, zapewniając mu odpowiednią amortyzację. Tego typu artykuły nie należą do najtańszych, dobrze zatem, aby służyły nam przez lata. Listwy sprężynujące znajdziesz na stronie Comfort4u.eu.

Z jakich tworzyw produkuje się materace dla alergików?

Na rynku można znaleźć też materace dla alergików wykonane z tworzyw, które uniemożliwiają roztoczom namnażanie. Wynika to z ich specyfiki. Szczególnej uwadze pragniemy polecić materace z pianką lateksową. Te dostępne na Comfort4u.eu wyróżniają się wysoką zawartością naturalnego mleczka kauczukowego, która wynosi aż 20%.  W tym miejscu warto nadmienić również, iż materace z pianką lateksową wykazują sprężystość punktową. W praktyce przekłada się to na zdrowie naszego kręgosłupa.  Dzięki wysokiej sprężystości punktowej ciało jest podparte na każdym odcinku, dzięki czemu zachowany zostaje prawidłowy układ kręgosłupa, a ucisk na naczynia krwionośne ulega eliminacji.

materace dla alergików

Comfort4u.eu, materac Silver Protect

Jak prać pokrowce na materace?

Jeśli zastanawiasz się, jak zmniejszyć ryzyko alergii, musisz pamiętać o tym, iż higiena powierzchni spania ma tutaj ogromne znaczenie. Zazwyczaj pamiętamy o tym, aby prać regularnie pościel, a najlepiej robić to w wysokiej temperaturze, która eliminuje roztocza. Niestety, pokrowiec materaca dość rzadko wrzucamy do pralki. W ten sposób popełniamy poważny błąd. Wybierając materac z pokrowcem, należy zwrócić uwagę na ten ostatni, aby można go było prać bez obaw. Sklep internetowy Comfort4u.eu oferuje sporo materacy z pokrowcami, które można prać w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Wykazano, iż w takich warunkach giną roztocza, które wywołują alergię u wielu Polaków. Warto podkreślić, iż w niektórych pokrowcach dostępnych wraz z materacami zastosowano zamek 360 stopni, który dzieli je na dwie części. Ułatwia to ich zakładanie i zdejmowanie. Ponadto łatwo mieszczą się w pralce, zawsze możemy podzielić je na dwie części i każdą z nich wyprać osobno. Na uwagę zasługuje fakt, iż pokrowce oferowane wraz z materacami przez Comfort4u.eu wyróżniają się grubością. Ta wypada powyżej standardowej, co stanowi duży atut produktu.

Jakie właściwości posiada przyjazny alergikom materac piankowy Vitea?

Na rynku można znaleźć również materace dla osób z alergią na kurz, roztocza, grzyby czy pleśnie. Posiadają one niezwykle praktyczne zastosowanie, ponieważ wyżej wspomniane alergeny są jednocześnie jednymi z najczęściej spotykanych. Osobom borykającym się z uczuleniem pragniemy polecić materac piankowy Vitea. W jego składzie znajdziemy naturalne mleczko kauczukowe. Materac piankowy Vitea zaprojektowano w niezwykle przemyślany, a zarazem funkcjonalny sposób.  Z jednej strony posiada on dodatkową piankę termoelastyczną (Visco). Jest to też ten fragment materaca, który charakteryzuje się wysoką miękkością. Pianka Visco stanowi dopełnienie całości i zapewnia uczucie delikatnego otulenia, ponieważ pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do naszej anatomii.  Jeśli jednak chcemy zmienić twardość materaca, wystarczy, że odwrócimy go na drugą stronę, gdzie nie zastosowano Visco. Na korzyść materaca piankowego Vitea dodatkowo przemawia fakt, iż zapewnia on znakomite podparcie ciała, w naturalny sposób dopasowując się do jego krzywizn. Umieszczono go w przewiewnym pokrowcu Aero.

materac piankowy Vitea

Comfort4u.eu, materac piankowy Vitea

Kiedy warto sięgnąć po materac Silver Protect?

Jeśli chodzi o materace dla alergików, to warto zwrócić również uwagę na Silver Protect. Ten model posiada charakter prozdrowotny.  Jego rdzeń formują sprężyny kieszeniowe, każda z nich działa niezależnie, dzięki czemu podpiera ciało na każdym jego odcinku. Natomiast wierzchnią warstwę stanowi pianka Gelax, która jest nie tylko przewiewna, ale też dostosowuje się do naturalnych krzywizn naszego ciała.  Materac Silver Protect posiada moletowania na piance Gelax, czyli nacięcia warstwy wierzchniej.  To rozwiązanie zwiększa efekt podziału na 7 stref twardości. Dodatkowo, powstałe wypustki delikatnie uciskają ciało dając efekt zbliżony do masażu. Z drugiej strony tego wyjątkowego modelu znajduje się pianka Komfort o podwyższonej gęstości. Ta z kolei charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Materac umieszczono w pokrowcu Silver, który zawiera jony srebra o działaniu antybakteryjnym.

 

 

materac Silver Protect

Comfort4u.eu, 7 stref twardości materaca Silver Protect

Jakie zalety mają nakładki na materac?

Z myślą o osobach borykających się z alergią sklep internetowy Comfort4u.eu oferuje również specjalne nakładki na materac. Zostały one wykonane z materiałów polecanych osobom uczulonym, czyli z pianki wysokoelastycznej, lateksowej czy Gelax. Wspomniane dodatki także posiadają specjalne pokrowce.