Życie z alergią

Czy wypada założyć na Wigilię starą sukienkę?

Czy wypada założyć na Wigilię starą sukienkę

Kobiety często wydają pieniądze na ubrania nie dlatego, że czegoś naprawdę potrzebują lub coś im wpadło w oko. Po prostu nie chcemy wyjść na osoby, które na uroczystości rodzinne ciągle ubierają to samo. Chcemy udowodnić innym, że nie jesteśmy monotematyczne i za każdym razem kupujemy nową sukienkę. Pół biedy, gdy jesteśmy miłośniczkami sukienek i nosimy je na co dzień do pracy. Gorzej, gdy zakładamy je tylko na uroczystości rodzinne. Wówczas takie kreacje leżą odłogiem po jednym założeniu. Czy wypada założyć na Wigilię starą sukienkę?

Starą sukienkę możesz ograć makijażem oraz dodatkami

Kupowanie nowej sukienki na każdą imprezę naszym zdaniem jest zbędnym wydatkiem. Po pierwsze, jeśli masz kreację, w której świetnie wyglądasz i która wciąż na tobie znakomicie leży, to warto założyć ją ponownie. Po pierwsze, wiele osób już jej w ogóle nie pamięta. Po drugie, mężczyźni oraz wiele kobiet wcale nie wyznają zasady, że nowa impreza równa się nowa sukienka. Po trzecie, sukienkę można ograć dodatkami, fryzurą oraz makijażem i za każdym razem wyglądać inaczej w tej samej kreacji.

Nie przejmuj się opiniami innych

Spotkania rodzinne to nie własny ślub czy spotkanie u królowej brytyjskiej, dlatego też powinnyśmy pozwolić sobie na więcej luzu. Jeśli ktoś jest tak małostkowy, że obgaduje nas, gdy ubieramy starą sukienkę, to obgaduje nas też zapewne wówczas, gdy kupujemy nową. Tylko może nie robi tego w naszej obecności.

Nowa sukienka prosto z second handu

Poza tym jeśli czujesz potrzebę zakupu nowej sukienki i pokazania się w nowej odsłonie, a nie jesteś miłośniczką tego elementu garderoby i nosisz go tylko kilka razy w roku, to udaj się do second handu. To nie jest wcale głupi pomysł. Często za 5 czy 3 zł można kupić niezniszczoną kreację, która będzie wyglądała efektownie po przepraniu. Ty założysz coś nowego, nie wydając przy tym majątku i nie przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia środowiska. Same korzyści płyną z takiego rozwiązania. 5 zł wydanych na sukienkę nie będzie ci szkoda, nawet gdy nigdy więcej jej nie założysz.

Wigilia to święto rodzinne, a nie paryski tydzień mody

Pamiętajmy, że Wigilia ma wymiar religijny oraz rodzinny. Nie wszystkie osoby, które ją obchodzą, są wierzące, ale to niewątpliwie ważny dzień. Nie jest to pokaz mody czy konkurs na najdroższy prezent. Warto skupić się na bliskich nam osobach, relacjach międzyludzkich oraz wymiarze duchowym tego dnia.