Czy w ciąży można wykonywać manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy od lat cieszy się ogromną popularnością. Jego największą zaletą jest trwałość. Malując paznokcie hybrydą, cieszymy się manicure przez 3-4 tygodnie. Nie musimy co chwilę borykać się z odpryskami. Czy w ciąży można wykonywać manicure hybrydowy?

Czy hybryda może zaszkodzić dziecku?

Każda kobieta chce dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Nic dziwnego, że zastanawiamy się, czy codzienne zabiegi upiększające nie wpływają negatywnie na rozwój płodu. Manicure hybrydowy jest bezpieczny dla ciężarnej. Nie ma przy tym znaczenia, czy maluje paznokcie sama, czy korzysta z usług wykwalifikowanej kosmetyczki.  Ważne jednak, aby manicure hybrydowy nie był wykonywany w ciąży po raz pierwszy. Trzeba bowiem znać  reakcję organizmu na hybrydy. Niektóre lakiery mogą uczulać.

Uważaj na odsuwanie skórek

Ciężarne powinny jednak uważać na odsuwanie skórek u kosmetyczki, zabieg ten poprzedza manicure hybrydowy. Ważne, aby został przeprowadzony z użyciem jednorazowych narzędzi lub takich uprzednio poddanych sterylizacji. Zwróć uwagę, czy w gabinecie znajduje się autoklaw. Niestety, podczas odsuwania skórek zanieczyszczonym narzędziem można zarazić się szeregiem chorób, w tym drożdżycą, HCV, HBV oraz HIV.

Czy  w ciąży można robić hybrydę?

Ważne, aby wykorzystywane lakiery do paznokci i bazy oraz topy nie zawierały toluenu oraz formaldehydu, czyli substancji uchodzących za wysoko toksyczne. Sam aceton, którym zmywa się manicure hybrydowy, jest powszechnie uznany za nietoksyczny. Może jednak powodować mdłości, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, dlatego warto stosować go przy uchylonym oknie.

Dlaczego nie należy malować paznokci przed cesarką?

Manicure hybrydowy na dłoniach nie jest natomiast wskazany, gdy jedziesz do szpitala na porodówkę. Może bowiem zajść konieczność znieczulenia do cesarki lub porodu naturalnego. Kobietom, poddanym znieczuleniu zakłada się pulsometr. Aby ten mógł prawidłowo pracować, paznokcie nie mogą być pokryte kolorową emalią.