Alergie skórne

Czy smoky eyes jest dla wszystkich?

Czy smoky eyes jest dla wszystkich

Smoky eyes, czyli przydymione, ciemne oko to makijaż, który nigdy nie wychodzi z mody. Stał się on dość popularny za sprawą modelek z wybiegu, w tym Kate Moss.  Pierwotnie smoky eyes polegał na roztarciu czarnej kredki w celu uzyskania dymku. Z czasem jednak zaczęto wprowadzać różne wariacje do tego makijażu. Czy smoky eyes jest dla wszystkich?

Większość makijażystów powie, że tak. Wystarczy bowiem trochę zmodyfikować makijaż, zamiast czerni użyć brązów lub fioletów. Nie muszą to być kredki, dziś praktykuje się wykonywanie smoky eyes za pomocą cieni do powiek. W rzeczywistości istnieją jednak osoby, które powinny trzymać się z dala od smoky eyes.

Właścicielki małych oczu

Jeśli masz małe oczy, to smoky eyes je dodatkowo pomniejszy. Niestety, makijaż opiera się na ciemnych kolorach, które pomniejszają oko.  Powinnaś raczej dążyć do optycznego powiększenia oka poprzez używanie wyłącznie jasnych cieni i mocne wytuszowanie rzęs.

Właścicielki jasnej i chłodnej cery

Jeśli masz taki typ cery, to wszystkie ciemne cienie będą wyglądały u ciebie buro. W nich zaczniesz prezentować się jak osoba chora, z zasinionymi oczami. Dla pań o takim typie urody lepsze okażą się jasne makijaże utrzymane w chłodnej kolorystyce.

Panie z opadającą powieką

Owszem smoky eyes może ją nieco wyciągnąć, ale czerń na opadającej powiece wygląda naprawdę kiepsko. Podobnie granat czy ciemny fiolet. Powinnaś raczej wykonać naturalny makijaż w brązach i beżach lub szarościach i beżach, aby uzyskać delikatny efekt korekty opadającej powieki.

Panie ze zmarszczkami

Ciemne, mroczne makijaże przykuwają wzrok i bezlitośnie zwracają uwagę na zmarszczki mimiczne, które malują się pod oczami. Jeśli chcesz je ukryć, po prostu nie maluj oczu na tak ciemne kolory.

Panie z głęboko osadzonym okiem

Ciemne kolory upchną je jeszcze głębiej, a tego byś nie chciała. Aby przybliżyć oko, powinnaś sięgnąć po jasne cienie. Na powiekę ruchomą nałożyć nawet jakiś połyskujący beż, który skupi uwagę i wyciągnie oko do przodu.

Panie o ostrych rysach twarzy

Smoky eyes potęgują ostrość rysów twarzy i sprawia, że zaczynamy wyglądać jak kobieta wystylizowana na Halloween.  To nie jest dobre rozwiązanie. Używaj raczej jasnych kolorów, które zmiękczają rysy twarzy.

Panie o eterycznej urodzie

Kobiecie o delikatnej, subtelnej, wręcz eterycznej urodzie nie pasują mroczne i ciemne makijaże. One wbrew pozorom są stworzone dla nielicznych. Trzeba mieć do nich oliwkową cerę, wyrazistą urodę, ale nie nadmiernie wyostrzone rysy twarzy oraz normalne oko o przyjemnym, migdałowatym kształcie.  Delikatne kobiece rysy zostaną bowiem całkowicie przytłumione przez zbyt mroczny makijaż.