NAJNOWSZE Żywność

Czy Nutella znika ze sprzedaży? Marka odpowiada na zarzuty!

dlaczego nutella znika ze sprzedaży

Uwielbiany krem orzechowo-czekoladowy, czyli kultowa Nutella to produkt, który gości w niejednym domu. W mediach rozpętała się burza dotycząca wycofywania produktu ze sklepów.  Koncern wydał oświadczenie, które wyjaśnia kwestie dotyczące produktu i zapewnia o jego bezpieczeństwie.

Nutella – moc słodkości w jednym słoiku

Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby charakterystycznego słoika i logo i czarno-czerwonego napisu. Nutella ma charakterystyczny słodki smak. Krem czekoladowo-orzechowy to ulubiony przysmak nie tylko najmłodszych. Zajadają się nim dzieci i dorośli. Słodka Nutella idealnie sprawdza się na kanapki, czy jako dodatek do naleśników, gofrów oraz wypieków.

Czy Nutella rzeczywiście znika ze sklepowych półek?

kremW mediach pojawiły się informacje dotyczące wycofywania ze sprzedaży słynnego kremu. Marka wystosowała oficjalne oświadczenie, w którym wyjaśnia zaistniałą sytuację. Jak się okazało, w jednej z sieci supermarketów we Włoszech wycofano ze sprzedaży produkty, zawierające olej palmowy, sprzedające pod marką własną, co błędnie zostało powiązane z Nutellą. Koncern, do którego należy lubiany produkt, zapewnił, że jest on całkowicie bezpieczny dla zdrowia, co najważniejsze nie zawiera substancji kancerogennych. Spokojnie możemy wciąż delektować się smakiem kremu czekoladowo-orzechowego. Nutella nie zniknie z półek, więc możemy dostać ją na rynku bez żadnego problemu.

Koncern podkreśla, że bezpieczeństwo i zdrowie konsumentów jest dla niego priorytetem, dlatego dba o jak najwyższe standardy i przestrzeganie wszelkich norm składników, wykorzystywanych do produkcji. Gwarancja bezpieczeństwa to coś, co konsumenci bardzo cenią, więc z pewnością z większym spokojem sięgną po produkty marki. 

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *