Lifestyle

Czy mężczyźni boją się inteligentnych kobiet?

Czy mężczyźni boją się inteligentnych kobiet

Inteligentnym i pięknym kobietom często trudno znaleźć faceta. Z czego to wynika? Czy mężczyźni boją się inteligentnych kobiet? A może problem jest bardziej złożony, niż wydaje się na pierwszy rzut oka? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu problemowi w szerszym kontekście.

Zakompleksieni mężczyźni boją się inteligentnych kobiet

Faceci, którzy nie odnieśli w życiu żadnego sukcesu, nie ukończyli studiów, nie znaleźli dobrej pracy, nie mają ciekawego hobby, mogą bać się inteligentnych kobiet. Widzą w nich bowiem to, co sami chcieliby mieć, ale im nie wyszło. Jest to niczym pulsujący wyrzut sumienia. Gdybyś bardziej przyłożył się do nauki, mógłbyś być na tym miejscu co ona teraz. To jak z grubszymi osobami. Nie czują się one komfortowo, gdy trafiają na aktywnego partnera, który chce ciągle biegać i przygotowywać posiłki fit.  Inteligentne kobiety wielu mężczyznom przypominają o drzemiących w nich kompleksach. Tak naprawdę wszyscy seksiści to też panowie z kompleksami. Kobiety traktują jako zagrożenie dla swojej pozycji, którą traktują jako niepewną. Boją się, że płeć piękna może odebrać im kierownicze stanowisko, gdyż okaże się po prostu lepsza w tym, co robi.

Inteligentne kobiety mają mniej mężczyzn na poziomie do wyboru

Inteligentnym kobietom ciężej jest znaleźć partnera na poziomie. Pamiętajmy, że osoba, dla której ważna jest kariera zawodowa, nie będzie chciała na partnera kogoś, kto jest leniwy.  Takim osobom jest po prostu nie po drodze. Mężczyzn na odpowiednim poziomie jest stosunkowo mało, dlatego też inteligentnym kobietom ciężko znaleźć takowego.

Czy masz jakieś zainteresowania poza pracą?

Niestety, gdy robimy karierę zawodową, często musimy w pełni skoncentrować się na swojej pracy i trzymać rękę na pulsie. W rezultacie spędzamy w firmie wiele godzin, przynosimy pracę do domu. A to odbija się negatywnie na naszych zainteresowaniach. W rezultacie mężczyzna, z którym umawiamy się na randkę, może stwierdzić, że ciężko jest z nami porozmawiać na luźniejszy temat niezwiązany z naszą pracą.  Warto więc mieć jakieś hobby, które nas uskrzydla i czyni ciekawszymi rozmówcami.

Czy potrafisz być kobieca i intrygująca?

Gdy piastujemy wysokie stanowisko, świetnie radzimy sobie dzięki twardości charakteru. Ważne jednak jest to, aby nie próbować rządzić swoim partnerem. W pracy możesz być świetną menedżerką, ale w życiu prywatnym powinnaś wyjść z tej roli, aby stworzyć szczęśliwy związek z mężczyzną. Nie bój się okazać swojej słabszej, delikatnej natury. Poprosić mężczyznę o pomoc, gdy naprawdę jej potrzebujesz. Nikt z nas nie jest alfą i omegą. Może zwyczajnie się na czymś nie znać.