Moda alergika

Czy mała torebka jest zawsze niepraktyczna?

Czy mała torebka jest zawsze niepraktyczna

Mała torebka uchodzi za mniej praktyczną od dużej. Mimo to w ostatnim czasie sieciówki stawiają na modele o mniejszych gabarytach. Czy mała torebka jest zawsze niepraktyczna?

Mała torebka a malutka torebka

Istnieje rozróżnienie między małą torebką a malutką torebką. Jeśli ma ona jedynie charakter modowego dodatku i nie mieści nawet naszego telefonu, to rzeczywiście nie należy do szczególnie praktycznych rozwiązań. Istnieje jednak wiele torebek, do których włożymy smartfona i niewielki portfel. Choć ich wymiary wydają się niepozorne, to okazują się niezwykle pojemne. Jeśli nie nosisz przy sobie wielkiego terminarza i laptopa czy tabletu, to wcale nie potrzebujesz shopperki. Zresztą tę możesz też mieć na specjalne okazje, np. gdy chcesz zabrać ze sobą parasolkę czy kardigan do narzucenia wieczorem, gdy się ochłodzi.

Mała torebka o regularnym kształcie jest bardziej praktyczna

Także kształt małej torebki ma znaczenie. Jeśli postawisz na taką prostopadłościenną, to zmieścisz w niej więcej rzeczy niż w takiej o ściętym kształcie. Wszelkie półokręgi, półksięzyce, trapezowe kuferki  są znacznie mniej pojemne poprzez swoją bryłę. To ona narzuca tutaj pewne ograniczenia. Często zdarza się, że choć nasza torebka do najmniejszych nie należy i na jej dnie spokojnie zmieściłaby się parasolka, to jej tam nie włożymy poprzez nadmiernie zwężone otwarcie.

Wielki portfel zastąp akcesorium na karty

Czy rzeczywiście musisz zawsze mieć przy sobie wielki, ciężki portfel? Jeśli zawsze robisz zakupy, płacąc kartą, to chyba lepiej sprawić sobie akcesorium na karty i dokumenty, które zostało wyposażone w kieszonkę na bilon.  Zajmuje ono niewiele miejsca i jest leciutkie.

Mała torebka jest lżejsza

Mała torebka ma swoje zalety. Jest znacznie lżejsza od shopperki, dlatego też sprawdzi się podczas podróży, wypadów na targi książki czy do centrum handlowego, w którym zamierzasz zrobić przegląd trendów na nadchodzącą wiosnę. Nosząc ze sobą shopperkę, nadwyrężasz swój kręgosłup, szybciej też odczuwasz zmęczenie.  Takiej torebki też nie przewiesisz sobie przez ramię, a z mniejszą możesz to zrobić, zyskując wolne ręce na przeglądanie asortymentu sieciówki.

Mała torebka jest wygodniejsza w noszeniu

Tak, jak wcześniej wspominaliśmy, małą torebkę można przewiesić przez ramię. Większą teoretycznie też, wystarczy podmienić pasek na dłuższy, ale nie zdaje to egzaminu, bo przez swoje gabaryty nosi się ją mało komfortowo. Poza tym noszenie w ten sposób shopperki może przyczyniać się do nienaturalnego wygięcia kręgosłupa.