Moda alergika

Czy krótka kurtka sprawdzi się zimą?

Czy krótka kurtka sprawdzi się zimą

Krótkie kurtki co roku wzbudzają wiele kontrowersji. Jedni je uwielbiają, a drudzy zarzucają im niepraktyczność. Jak jest w rzeczywistości? Czy krótka kurtka sprawdzi się zimą?

Przy wyborze kurtki kieruj się trybem życia

Bardzo ważny jest tryb życia, jaki prowadzimy. Jeśli wszędzie przemieszczamy się samochodem, to krótka kurtka lepiej się sprawdzi. W długim płaszczu ciężej kieruje się pojazdem. Poza tym przy poruszaniu się samochodem na pewno nie zmarzniemy jakoś specjalnie, mając na sobie krótką kurtkę.  Jeśli wyprowadzamy psa na spacer, także krótka kurtka może okazać się bardziej praktyczna, ponieważ zapewnia większą swobodę ruchów niż długi płaszcz. Natomiast gdy jeździmy do pracy komunikacją miejską lub chodzimy pieszo, jesteśmy bardziej narażone na wyziębienie organizmu. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup płaszcza lub nieco dłuższej kurtki.

Krótka kurtka wygląda lepiej na niskich dziewczynach

Niskie osoby powinny unikać noszenia długich płaszczy, które mogą obciążyć ich sylwetkę.  Jeśli decydują się na dłuższą kurtkę lub płaszcz, powinny wybierać fason przed kolano. Dłuższy sprawi, że będą prezentowały się masywnie. Na dodatek długie płaszcze i kurtki wyglądają lepiej w zestawieniu z butami na obcasie, a nie każda z nas może sobie na nie pozwolić, chociażby ze względów zdrowotnych. Nie wszystkie lubimy też botki na obcasie. Coraz więcej kobiet na co dzień stawia na płaskie obuwie, które nosi się dużo bardziej komfortowo.

Krótka kurtka też może być ciepła

Krótka kurtka wielu osobom kojarzy się z czymś niepraktycznym. Jednak warto podkreślić, że długi płaszcz może bardziej sprzyjać przeziębieniu czy grypie niż  krótka kurtka. Ostatnio bowiem mamy modę na płaszcze o kroju szlafrokowym, które odsłaniają szyję i klatkę piersiową, związuje się je tylko w talii za pomocą materiałowego paska. Poza tym wiele płaszczy jest cienkich i słabo grzejących. Gruba, puchowa kurtka z zamkiem po szyję stanowi lepsze rozwiązanie, nawet gdy jest stosunkowo krótka.

Z czym zestawiać krótką kurtkę?

Poza tym to, czy krótka kurtka będzie nas dobrze grzała i spełniała swoją funkcję, zależy od tego, z czym ją zestawimy. Jeśli ubierzemy grube rajstopy, o grubości 100 DEN lub większej, do tego sukienkę wykonaną z grubej dzianiny, to nie zmarzniemy, ani nie przewieje nam nerek.  Rajstopy nierzadko stanowią lepszą termoizolację i ochronę przed zimnem niż jeansy czy materiałowe spodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *