Moda alergika

Czy każda kobieta musi mieć w szafie klasyki?

Czy każda kobieta musi mieć w szafie klasyki

Zapewne nie raz słyszałaś, że istnieją takie ubrania, które każda z nas powinna mieć w swojej szafie. Należą do nich biała koszula, dobrze skrojony czarny lub granatowy żakiet, jeansy, biały podkoszulek, czarna sukienka i  beżowy trencz. Czy każda kobieta musi mieć w szafie klasyki?

Klasyczne ubrania są obowiązkowe w niektórych firmach

Wszystko zależy od dwóch czynników. Pierwszy z nich wynika bezpośrednio z wykonywanego zawodu. Jeśli pracujesz w banku, trudno, aby w twojej szafie zabrakło białych koszul, żakietów, marynarek czy też damskich garniturów. Kobiety, które pełnią funkcję urzędnicze, także muszą dopasowywać się do ściśle określonych zasad ubioru. W ich przypadku może to być czarna ołówkowa spódnica tuż przed kolano oraz biała koszula. Z kolei czarna sukienka sprawdza się w przypadku pracy w ekskluzywnym butiku.  Jak widać, istnieją pewne zawody, w których określone elementy garderoby są wręcz obowiązkowe. Co jednak z pozostałymi osobami?

Klasyczne ubrania umożliwiają proste zestawienia

Jeśli w twojej firmie nie obowiązuje ścisły dress code, pracodawca pozostawia wam szerokie pole wyboru, to, czy w twojej szafie znajdą się klasyki, zależy wyłącznie od twoich osobistych preferencji. Istnieją kobiety, także przedstawicielki wolnych zawodów, które cenią sobie prostotę i klasykę. Nie wymaga ona bowiem dużego kombinowania i nie powoduje porannego dylematu pt. nie mam się w co ubrać.  Klasyka zawsze wygląda dobrze, nigdy nie wychodzi z mody, można ją łatwo zestawić i wyjść z domu. Wszystkie ubrania są wówczas użytkowe, a szafa ma formę kapsułową.

Możesz nosić wyłącznie rzeczy niebanalne

Jednak nie każda z nas lubi klasykę i prostotę. Istnieją kobiety, które kochają kolor, dynamizm i rzeczy oryginalne. Jeśli jesteś przedstawicielką wolnego zawodu, dobrze czujesz się w mniej oczywistych zestawieniach, nie musisz mieć w swojej szafie nic klasycznego.

Miej w szafie to, co naprawdę nosisz

Po co jeansy kobiecie, która ceni zwiewne, romantyczne sukienki w kwiaty? Skoro ich nie lubi, to rzadko będzie je nosić. Ten klasyczny element garderoby będzie dla niej równie użyteczny jak dla miłośniczki klasyki neonowa kurtka.  W naszych szafach powinny znajdować się rzeczy, których wymaga od nas pracodawca oraz takie, które często i z przyjemnością nosimy. Dla jednej będzie to biała koszula i jeansy, a dla drugiej fioletowa obcisła sukienka.  Szanujmy siebie i swoją różnorodność. To, że ktoś nie stawia na klasykę, bo jej nie lubi, nie czyni go z automatu kiczowatym.