Alergie pokarmowe

Czy istnieje dieta pudełkowa dla osób z nietolerancją pokarmową

dieta pudełkowa dla osób z nietolerancją pokarmową

Coraz więcej osób obserwuje u siebie nietolerancje na określone produkty. Ból brzucha, wysypka oraz wzdęcia, to tylko kilka ze skutków ubocznych źle przystosowanej diety. Na całe szczęście, coraz więcej firm zajmujących się cateringiem dietetycznym wprowadza do swojej oferty opcje dla osób o wrażliwych żołądkach.

Czym różni się nietolerancja pokarmowa od alergii?

Alergie znane są nam od lat, zaś nietolerancja pokarmowa swoją popularność zaczęła zdobywać w latach 90tych XX wieku. Najprawdopodobniej jest bezpośrednio związana z dodawaniem coraz większej ilości chemii do naszego jedzenia. Korporacje skupione jedynie na tym, aby wszystko było produkowane szybciej, nie lepiej doprowadziły do pogorszenia stanu zdrowia dużej części populacji. Początkowo, nietolerancja pokarmowa, uważana była za fanaberię. Na szczęście dziś, coraz więcej osób przekonuje się, że nie jest to wymyślony problem. Czym więc różni się od siebie alergia oraz nietolerancja pokarmowa?

Alergia jest reakcją obronną układu immunologicznego, na ściśle określony czynnik alergizujący. Nasz organizm rozpoznaję wrogą substancję, a następnie stara się ją wyeliminować. W ten sposób powstają wysypki czy opuchlizny różnych części ciała. Reakcja alergiczna może utrzymywać się nawet do 12 godzin, a w skrajnych przypadkach potrzebna jest hospitalizacja.

Nietolerancja pokarmowa, to nadwrażliwość na określony składnik pokarmowy, z którym większość społeczeństwa nie ma problemu. Podobnie jak alergie, nietolerancje mogą być związane z reakcją immunologiczną. Określa się je również jako opóźnione reakcje alergiczne, ponieważ objawy widoczne są nawet po kilkudziesięciu godzinach.

Diety pudełkowe, stworzone dla osób nadwrażliwych

Na szczęście przedsiębiorstwa zajmujące się cateringiem dietetycznym wzięły pod uwagę osoby z alergiami oraz nietolerancjami pokarmów. Dzięki temu, każdy może skorzystać z ich usług, bez obaw przed przykrymi skutkami spożycia złego pokarmu. Diety pudełkowe, to świetny sposób na uregulowanie swojego sposobu odżywiania, a tym samym poprawy stanu zdrowia. Spożywanie pokarmu o stałych godzinach, pomoże usprawnić pracę jelit oraz zmniejszyć uporczywą potrzebę podjadania, która w głównej mierze przeszkadza nam w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

Dlaczego jedzenie o stałych porach jest tak ważne?

Choć początki bywają niezwykle ciężkie, warto przekonać się do jedzenia o wyznaczonych godzinach. Świetnie pomoże nam w tym dieta pudełkowa. Dzięki profesjonalnie wyliczonej kaloryczności dań, posiłki będą dostarczały nam wystarczająco dużo energii. Nasza chęć podjadania zniknie, a praca jelit się ureguluje. Diety pudełkowe dostępne na stronie https://bedietcatering.pl/lodz/, tworzone są z indywidualnym podejściem do każdego klienta. Poza zestawami dla alergików oraz osób z nietolerancją na dany pokarm, znajdziemy tam również diety wegetariańskie oraz stworzone specjalnie dla przyszłych mam. Jak widać, świat diet pudełkowych zmierza w coraz lepszym kierunku oferując każdemu pełen zestaw wartościowych posiłków.