Seks alergika

Czy fetysze są groźne?

Czy fetysze są groźne

Fetyszyzm jest pewnym odstępstwem od normy. Wiąże się z koncentracją na wybranej części ciała, która nie jest związana z miejscami intymnymi.  Jedni mają fetysz związany ze stopami, drudzy uwielbiają, gdy kobieta przywdziewa lateks, zakłada szpilki, pończochy etc. Czy fetysze są groźne?

Czy fetysze są groźne?

Fetysz fetyszowi nierówny, podobnie jak upodobania obojga partnerów i ich nastawienie do życia seksualnego. Zasadniczo, gdy jedna ze stron uwielbia pieścić stopy, a drugiej taka forma doznań zmysłowych odpowiada, to nie ma większego problemu. Gorzej, gdy fetyszysta podchodzi do swojej partnerki w sposób przedmiotowy. Gdy całkowicie koncentruje się na jej stopie, tylko jej poświęca uwagę, a zaniedbuje inne partie jej ciała. Dopóki fetysz nie sprawia, że partner traci zainteresowanie normalnym seksem związanym z penetracją, nie ma problemów do niepokoju. Jeśli obie strony nie lubią uprawiać seksu, ale lubią pieszczoty stóp (on dawać,  ona otrzymywać), to także wszystko jest okej. Problem zaczyna się, gdy fetysz był ukrywany na początku znajomości, gdy jedna ze stron ma problem z jego akceptacją oraz wówczas gdy fetysz kładzie się cieniem na normalnym życiu erotycznym.

Jakie są najczęstsze fetysze?

Obiektem fascynacji, która budzi podniecenie może być dosłownie wszystko. Długość palców, kolor lakieru na paznokciach, pieprzyki na ciele etc.  Można jednak wyróżnić pewne najczęstsze fetysze. Zaliczamy do nich: stopy, używane rajstopy, używane pończochy, używane majtki i lateksowy strój.  Niektóre fetysze są stosunkowo niewinne, jeśli mężczyzna lubi uprawiać seks z partnerką, która ma na sobie pończochy, to zazwyczaj ich pożycie okazuje się satysfakcjonujące. Gorzej, gdy chce, aby partnerka swoimi stopami robiła różne dziwne rzeczy i jemu całkowicie wystarczają one do szczęścia.  Tradycyjny seks mógłby dla niego nie istnieć.

Czy zamiłowanie do jakiejś części ciała to fetysz?

Nie da się udzielić automatycznej odpowiedzi na to pytanie. Fetyszysta stóp będzie chciał je pieścić i będzie miał liczne fantazje z nimi związane, w tym footjob. Natomiast istnieje jeszcze coś takiego jak indywidualne preferencje. Np. kobiecie może podobać się owłosione męskie ciało partnera. Ono ją po prostu kręci, ale nawet gdy partner je przytnie lub zgoli w wybranych miejscach, nie przestaje jawić się jako atrakcyjny, a ochota na seks nie mija. W przypadku fetyszysty stóp mamy do czynienia ze stawianiem obiektu fetyszu na pierwszym miejscu. Jego brak uniemożliwia spełnienie seksualne. Natomiast zamiłowanie do jakiejś części ciała sprawia, że gdy ją widzimy, czujemy podniecenie, ale i bez tego elementu jesteśmy w stanie uprawiać satysfakcjonujący seks.

Czy kobiety też mają fetysze?

Okazuje się, że na kilkudziesięciu męskich fetyszystów przypada tylko jedna kobieta. Co ciekawe, fetysze pań są dużo mniej ostre, a bardziej zlewające się w całość. Ona np. czuje podniecenie tylko wówczas, gdy  on mówi jej w łóżku komplementy, bez nich nie potrafi się rozgrzać. Z drugiej strony fetysze kobiet są zazwyczaj niewinne i nie stanowią zagrożenia dla trwałości związku.