Czy alergię na zwierzęta da się wyleczyć?

Alergeny zwierzęce

Alergia na zwierzęta jest jedną z najsilniejszych pod względem objawów. W zwierzakach najbardziej uczula białko zawarte w ich organizmie, przedostające się na zewnątrz wraz ze śliną, moczem czy złuszczającym się naskórkiem. Alergeny zwierzęce potrafią utrzymywać się w jednym miejscu przez bardzo długi okres czasu. Alergia może zaatakować nagle, także osobę, która od wielu lat ma kontakt ze swoim pupilem i wcześniej nie miała żadnych objawów uczulenia.

Czy alergię na zwierzęta da się wyleczyć?

Leczenie alergii na zwierzęta

Podstawą w skutecznym leczeniu alergii jest usunięcie alergenu z otoczenia. W przypadku alergii na zwierzęta oznacza to pozbycie się ukochanego pupila z domu. Wielu alergików nie zgadza się z taką decyzją i szuka innego wyjścia.

Alergię na zwierzęta leczymy takimi samymi lekami, jak pozostałe rodzaje alergii. W razie wystąpienia objawów podaje się leki antyhistaminowe i leki przeciwastmatyczne. Warto jednak zaznaczyć, że wyniki leczenia mogą nie być tak zadowalające, jak np. przy leczeniu alergii na pyłki.

Przy stałym kontakcie z silnym alergenem leki antyhistaminowe przestają być wystarczające, a napady choroby są coraz silniejsze.