Ciąża i dziecko

Czego powinnaś unikać, aby zmniejszyć ryzyko ataku pedofila?

jak uchronić dziecko przed pedofilem

Pedofile żyją pośród nas. Nie brakuje ich też w twoim mieście, dlatego powinnaś uważać, aby twoje dziecko nie padło ofiarą napaści seksualnej. Czego powinnaś unikać, aby zmniejszyć ryzyko ataku pedofila?

Pamiętaj o stroju kąpielowym dla malucha

Basen to nie jest miejsce, gdzie dziecko powinno przebywać nago. Nawet jeśli jest malutkie, niech nosi strój kąpielowy. Pamiętaj, że nigdy nie wiesz, czy ojciec, który przyszedł na lekcję pływania ze swoim synkiem, nie ma złych skłonności. Poza tym wielu pedofilów odwiedza latem baseny i tam upatruje swoje małoletnie ofiary. Niestety, wielu rodziców zakłada, że dziecko jest na tyle małe, iż nie czuje wstydu i w związku z tym można odmówić sobie zakupu stroju kąpielowego.

Ucz dziecka kąpieli i przebierania się w miejscu pozwalającym na intymność

Pokaż dziecku, że ma prawo do intymności. Nie musi się przed nikim rozbierać – nauczycielem, księdzem itp. Po wuefie ma prawo przebrać się za zamkniętymi drzwiami. Do kąpieli również powinno wybierać odosobniony prysznic, gdzie nikt nie obserwuje jego nagości.  Naprawdę warto uczyć dziecko dobrych nawyków. Nie chodzi o to, by pokazać maluchowi, że ciało jest grzeszne i trzeba je chronić przed pożądliwymi spojrzeniami. Warto wykształcić w nim szacunek do własnej seksualności. Dzięki temu dziecko nie padnie łatwo łupem pedofila. Ksiądz czy nauczyciel, który prosi o to, aby dziecko się rozebrało, powinien  naszemu maluchowi  jawić się jako osoba prosząca o coś niestosownego, na co dziecko w ogóle nie musi się zgadzać.

Nie pozwól dziecku chodzić nago po podwórku

Powiedz dziecku, że jest piękne, ale w miejscach publicznych powinno być ubrane. Pokaż mu, że ty i jego tato zawsze wychodzicie z domu odziani. To wyrobi w maluchu dobry nawyk, dziecko będzie chciało naśladować swoich rodziców. Zawsze możesz powiedzieć maluchowi, który marudzi przy zakładaniu ubranek, że pozwolisz mu wybrać takie, które mu się podoba.

Nie wrzucaj jego nagich zdjęć na Facebooka

Pod żadnym warunkiem nie wrzucaj nagich zdjęć dziecka na Facebooka. Nawet pośród znajomych i osób, z którymi oni mieszkają, może znaleźć się ktoś, kto niezdrowo podnieci się twoim maleństwem. Poza tym odpowiedz sobie na pytanie, czy robienie takich zdjęć nie ma w sobie czegoś z pogwałcenia prawa dziecka do intymności? Twoja pociecha jest teraz za mała, by wyrazić swoje zdanie, ale gdy dorośnie może być jej wstyd, że ktoś zrobił jej zdjęcie nago w wannie czy na wakacjach.

Zdjęcia w mediach społecznościowych niech mają prywatny charakter

Wrzucaj zdjęcia ubranych dzieci i dbaj o to, aby miały one prywatny charakter. Niech widzą je tylko twoi znajomi. Nigdy nie pokazuj dziecka na Instagramie, na którym zarabiasz, wrzucając zdjęcia produktów.  Może dzięki temu przybędzie ci followersów, ale wśród nich mogą się znaleźć pedofile.

Sprawdzaj osoby, z którymi zostawiasz dziecko

Miły pan oferuje, że popilnuje maluchy, gdy pójdziesz mierzyć sukienkę w centrum handlowym. On może okazywać ci życzliwość, ale nigdy nie zostawiaj malucha z przypadkowymi osobami, o których wiesz niewiele. Sprawdzaj rekomendacje opiekunek do dzieci, podpisuj z nimi umowę zawierającą ich dane osobowe. Zanim wyślesz dziecko na kolonię z nauczycielem lub księdzem dowiedz się o nim czegoś więcej od starszych roczników.  Powiedz dziecku, że jeśli ktoś będzie chciał je za bardzo dotykać, rozbierać itp., żeby się na to nie zgadzało i dołączyło do większej grupy rówieśniczej. Powiedz też, żeby zgłaszało ci takie zachowania. Nawet 5-latek powinien wiedzieć, że istnieje coś takiego jak zły dotyk i w takiej sytuacji należy szukać pomocy.

Nie ucz dziecka nadmiernej ufności

Dziecko nie może być nieufne wobec świata, ale nadmierna ufność również może ściągnąć na nie problemy. Powiedz maluchowi, żeby nie wsiadał do samochodu z nieznajomymi, nie brał od nich cukierków, zabawek itp.  Nasze mamy nas przed tym przestrzegały i nic złego nam się nie stało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *