Psychologia

Czego potrzebujesz, aby stworzyć dobry związek?

Czego potrzebujesz, aby stworzyć dobry związek

Wydawać, by się mogło, że sekret dobrego związku tkwi w trafieniu na właściwą osobę, drugą połówkę jabłka. Jest w tym sporo prawdy, ale znalezienie swojego ideału to jednak za mało. Czego potrzebujesz, aby stworzyć dobry związek?

Pewności siebie

Kobiety, którym brakuje pewności siebie, nie stworzą dobrego związku. Jeśli boisz się swojego cienia, nie będziesz potrafiła zagadać do mężczyzny. Wyjdziesz bowiem z założenia, że on jest od ciebie dużo lepszy, więc nie masz u niego szans. Ponadto brak pewności siebie da się wyczuć, ten deficyt zniechęca wielu mężczyzn do związku z kobietą. Nic dziwnego, wszak z zaniżoną samooceną bardzo często idzie w parze zazdrość oraz tendencja do kontrolowania. A tego żaden mężczyzna nie lubi.

Asertywności

Nie stworzysz szczęśliwego związku, jeśli nie nauczysz się odmawiać. Nie zgadzaj się na wszystko, czego oczekuje facet, bo będziesz nieszczęśliwa i sfrustrowana. Nigdy nie przekraczaj swojej strefy komfortu, aby wyjść naprzeciw jego wymaganiom. Nie musisz się zmuszać do form seksu, które budzą w tobie niesmak.

Niezależności i własnego życia

Nie ma nic gorszego od kobiety bluszcza, która nie ma własnych przyjaciół, pasji i zajęć. Skupia się tylko na swoim facecie, najchętniej non stop spędzałaby z nim czas. Taka partnerka dość szybko staje się nudna i przewidywalna, a wtedy mężczyzna odchodzi do innej.

Tolerancji

Naucz się tolerancji. Każdy z nas jest inny. Nawet partner bliski ideałowi lubi inną muzykę, kuchnię, ma też swoje preferencje dotyczące  spędzania wolnego czasu. Nie licz na to, że go zmienisz pod siebie. Naucz się go kochać takim, jakim jest.

Umiejętności pójścia na kompromis

Związek to sztuka kompromisów. Raz ty ustępujesz, kiedy indziej robi to on. W tym roku pojedziecie nad morze tak, jak chce on. Ale w zamian on pójdzie z tobą na wesele przyjaciółki, chociaż nie znosi tańczyć.

Akceptacji swojego ciała

Jeśli nie pokochasz swojego ciała, podczas seksu zamiast przyjemności, będziesz odczuwać wstyd. Nie skupisz się na doznaniach i sprawianiu przyjemności partnerowi, będziesz natomiast cały czas rozmyślać o swoim cellulicie.

Podkreślania swojej kobiecości

Mężczyźni cenią sobie szeroko pojętą kobiecość, dotyczy ona także naszych fizycznych atrybutów. Naucz się podkreślać swoją figurę, spraw sobie seksowną bieliznę.

Określenia priorytetów przy szukaniu mężczyzny

Jeśli nie wiesz, kogo szukasz, nigdy nie znajdziesz partnera skrojonego na miarę swoich potrzeb. Określ, czego wymagasz od przyszłego chłopaka. Nie ma nic złego, jeśli na liście oczekiwań znajdą się też cechy fizyczne. Życie z najlepszym człowiekiem na świecie, który nas nie pociąga fizycznie, nie jest szczęściem.