Życie z alergią

Czego nie powinnaś robić po rozstaniu z facetem?

Czego nie powinnaś robić po rozstaniu z facetem

Życie nie zawsze układa się tak, jak byśmy sobie tego życzyły. Nierzadko zdarza się, że choć jeszcze wczoraj planowałyśmy ślub, dziś musimy zmierzyć się z bólem po rozstaniu z partnerem. Przyczyny bywają różne. Niewierność partnera, jego agresja lub nałóg – wszystko to sprawia, że nie sposób razem podążać tą samą drogą. Czego nie powinnaś robić po rozstaniu z facetem?

Umawianie się na randki z innymi mężczyznami

Po rozstaniu należy uporać się z emocjami, jakie mu towarzyszą. Musisz zastanowić się, co w twoim związku poszło nie tak, co przeoczyłaś i dlaczego. Co jest dla ciebie ważne przy wyborze partnera. Czego nie jesteś w stanie zaakceptować. Dopiero, gdy wyciągniesz stosowne wnioski po rozstaniu, przestaniesz cierpieć i staniesz się gotowa na nowy związek, możesz zacząć randkować. Obecnie nie ma sensu robić komuś nadziei, bo nawet jeśli bardzo chcesz zapomnieć o eks, to i tak wciąż o nim myślisz, coś do niego czujesz.

Pójście do łóżka z obcym facetem jako próba odegrania się na eks

Wiele kobiet popełnia ten sam błąd. Uważa, że wybijanie klina klinem to najlepsze rozwiązanie w zaistniałej sytuacji. Nic bardziej mylnego. Pójście do łóżka z obcym facetem zawsze kończy się kacem moralnym. Czujemy wstręt do samych siebie za to, że zdecydowałyśmy się na ten krok. Na dodatek możemy zarazić się jakąś chorobą przenoszoną drogą płciową lub zostać zgwałcone przez obcego mężczyznę. Nie krzywdźmy samych siebie tylko dlatego, że zawiódł nas były partner, z którym wiązałyśmy spore nadzieje.

Śledzenie eks

Niestety, wiele pań śledzi eks po to, by sprawdzić, z kim się spotyka, co robi i czy jest szansa na powrót do siebie. To podchodzi już pod obsesję i stalking. Dlatego lepiej sobie odpuść, przestań go kontrolować, skup się na sobie i swoim szczęściu. Im więcej będziesz za nim chodzić, tym mocniejsza więź powstanie. Nie da się zapomnieć o kimś, jeśli nieustanie się go śledzi.

Straszenie eks samobójstwem

To cios poniżej pasa. Nieważne, jaką krzywdę ci zrobił, nie powinnaś go straszyć, że przez niego się zabijesz. Po pierwsze, kompromitujesz się. Po drugie, żaden facet nie jest godny tego, abyś przez niego odbierała sobie życie, czeka cię jeszcze wiele przykrych chwil. Po trzecie, nawet jeśli przez szantaż on do ciebie wróci, to może żyć z tobą wyłącznie z poczucia odpowiedzialności, a przecież nie o to ci chodzi.

Przeglądanie wspólnych zdjęć

Kobiety często same się katują, przeglądając godzinami wspólne romantyczne zdjęcia z początku znajomości. Przypominają sobie wówczas, jak były szczęśliwe i puszczają w niepamięć powody, dla których zakończyły związek.

Utrzymywanie kontaktu z eks, odwiedzanie jego rodziców

To normalne, że przez czas trwania związku zżyłaś się z jego rodzicami, ale nie powinnaś ich odwiedzać tuż po rozstaniu, bo w ten sposób sypiesz sól na swe rany. Poza tym śledzenie eks, dopytywanie się o niego, nie pozwoli ci o nim zapomnieć. Za jakiś czas, gdy emocje odejdą, możesz powrócić do spotkań z niedoszłymi teściami, jeśli naprawdę sobie ich cenisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *