Życie z alergią

Czego nie należy pożyczać przyjaciółce?

Czego nie należy pożyczać przyjaciółce

Pożyczanie rzeczy bliskiej nam osobie jest wyrazem łączącej nas więzi. To normalne, że chcemy pomóc bliskiej osobie w potrzebie. Istnieją jednak takie przedmioty, które nie powinny przechodzić z rąk do rąk. Czego nie należy pożyczać przyjaciółce?

Szczoteczki do zębów

Jest to przedmiot, którym czyścimy swoje zęby. Czasem jednak uszkodzimy podczas mycia dziąsło, które krwawi. Do tego dodajmy lekkie przeziębienie i ból gardła, który każdy z nas czasem miewa.  Niektórzy borykają się też z pleśniawkami i innymi infekcjami jamy ustnej. Jak widzisz, pożyczanie szczoteczki do zębów jest niehigieniczne. Możesz przyjaciółce podarować czystą szczoteczkę, jeśli takową posiadasz w zbiorczym opakowaniu.

Tuszu do rzęs

Każdy z nas czasem miewa jakieś drobne infekcje oka. Korzystanie z tej samej szczoteczki do aplikacji maskary jest zatem szalenie irracjonalne. Można w ten sposób przenieść sobie gronkowca lub pałeczkę ropy błękitnej do oka, a potem męczyć się podczas walki z trudną do wyleczenia infekcją.

Błyszczyka

O ile szminkę w sztyfcie zawsze można zdezynfekować specjalnym płynem i zetrzeć wierzchnią warstwę, o tyle aplikator błyszczyka wsadzamy wprost do opakowania i w ten sposób rozprzestrzeniamy bakterie. A te każdy z nas ma inne. Jedne nie wywołują infekcji, a inne mogą sprawić nam przykrą niespodziankę.

Gąbeczki do makijażu

O ile pędzle zawsze możemy wyprać i będą one naprawdę czyste, o tyle gąbeczki mają pory, w których osadzają się bakterie bytujące na naszej skórze. Dlatego też każdy powinien mieć swoją. Inaczej możemy dorobić się trądziku.

Cążków i pilnika

Są takie akcesoria do manicure, których nie pożycza się nikomu, gdyż mogą przyczynić się do przeniesienia grzybicy lub groźniejszej choroby. Niestety, cążki i pilnik mogą mieć kontakt z naszą krwią, wraz z którą rozprzestrzeniają się wirusy HIV, HCV i HBV.

Majtek

Niestety, każda z nas miewa okres, upławy etc. Jest to całkowicie normalne. Poza tym każda z nas posiada nieco inną mikroflorę pochwy. Dlatego też nie należy sobie pożyczać majtek. Możesz przyjaciółce pożyczyć stanik, ale nie dolną część bielizny.