Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Co warto kupić dziecku na gwiazdkę?

co warto kupić dziecku na gwiazdkę

Pewnie większość z was ma już przygotowane świąteczne prezenty, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto zostawił ten punkt listy na ostatnią chwilę. Co warto kupić dziecku na gwiazdkę? Jakie prezenty ucieszą a nawet pomogą w nauce?

Prezenty na gwiazdkę

Świąteczny czas jest okazją do dzielenia się radością. Wtedy mamy szansę podziękować, sprawić bliskim przyjemność i wielką radość. Na prezenty najbardziej czekają najmłodsi. Pewnie i wy pamiętacie chwile z dzieciństwa, przy choince i rozpakowywaniu prezentów. Dla tych, którzy wybór prezentów zostawili sobie na ostatni moment przed świętami, mamy kilka propozycji. Może skorzystacie z naszych sugestii bądź zainspirujcie się podczas zakupów.

Gra dla małego i dużego

W erze gier online i wszelkich konsoli wcale nie tak trudno zainteresować dzieciaki czymś innym. Gry planszowe i wszelkie inne tego typu od jakiegoś czasu cieszą się dość dużą popularnością. Nawiązują do dawnych lat i są dla niektórych maluchów wręcz pożądanymi zabawkami. Gra to propozycja nie tylko dla dziecka, ale całej rodziny. Zgromadzi bliskich razem na zimowe, długie wieczory. W sklepach z zabawkami czy księgarniach znajdziemy gry na motywie popularnych programów telewizyjnych czy te karciane, które rozwijają refleks oraz spostrzegawczość. Taki prezent będzie idealny na gwiazdkę, szczególnie gdy w rodzinie mamy kilkoro maluchów. Będziemy mieli gwarancję tego, że to nie kolejny pluszowy miś czy samochód, który po godzinie wyląduje w kącie dziecięcego pokoju.

Dla dzieciaka czytelnika

Książki to najbardziej rozwijające prezenty. Działają na wyobraźnię, zasób słownictwa – pozwalają odkrywać świat i marzyć. Ale jaką książkę wybrać? Dzieciom polecamy książki edukacyjne, ale nie te z cyklu nudnych encyklopedii. W księgarniach znajdziemy książki pełne łamigłówek czy dość nietypowych opisów miejsc lub zwierząt. Będą uczyć i bawić, a ich kolorowe ilustracje z pewnością zainteresują czytelnika. Starszym możemy zaserwować powieści młodzieżowe, których także nie brakuje na rynku. A dla najmłodszych mamy piękne bajki i baśnie – idealne na zimowe wieczory.

Coś do kolorowania

na gwiazdkęWśród dzieci nie brakuje małych artystów, dlatego proponujemy coś idealnego na gwiazdkę. Duża kolorowanka podłogowa powinna spodobać się miłośnikom kolorów. Do takiego prezentu obowiązkowo musimy dorzucić paczkę kredek. Dzieci uwielbiają rysować po ścianach. Spokojnie – możemy tego uniknąć, montując na ścianie rulon papieru, po którym będą mogły swobodnie rysować. Takie rolki znajdziemy w dobrych sklepach zabawkowych i plastycznych.

Co sądzicie o naszych propozycjach prezentów na gwiazdkę? Co zamierzacie podarować swoim pociechom?

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *