Życie z alergią

Co ubrać na imprezę rodzinną?

Co ubrać na imprezę rodzinną

Imprezy rodzinne to takie uroczystości, na które często nie do końca wiemy, jak się ubrać. Z jednej strony czujemy, że nie wypada zakładać jeansów i T-shirtu, z drugiej elegancka sukienka też wydaje się przesadą. Raczej poszlibyśmy w niej na wesele. Podpowiadamy, co ubrać na imprezę rodzinną.

Do restauracji załóż elegancką sukienkę

Nieważne, że spotykasz się z rodziną. Miejsce spotkania niejako narzuca charakter twojego stroju. Jeśli idziecie razem do restauracji, załóż elegancką, ale nie weselną sukienkę. Tutaj doskonale sprawdzi się klasyka, czyli mała czarna, biała ołówkowa sukienka, kwiecista sukienka o rozkloszowanym kroju. Unikaj natomiast połyskujących dodatków takich jak cekiny, brokat, nić metalizowana – są one raczej przeznaczone na Sylwestra i inne bale. Typowo weselne, bardzo strojne sukienki z perełkami, koralikami i chokerem lepiej pozostawić sobie na ślub. Do restauracji najlepiej ubrać taką sukienkę, jaką założyłabyś do swojej pracy, gdy chcesz elegancko wyglądać.

Na domowej imprezie rodzinnej postaw na casualową elegancję

Oczywiście, nieco inaczej należy się ubrać na obiad u babci, który ma miejsce w jej domu. Tutaj także odradzamy nieformalne stylizacje typu jeansy i T-shirt, ale można już założyć bardziej eleganckie, materiałowe spodnie i kobiecą bluzkę lub damską koszulę. Zasadniczo jeansy też można ograć, jeśli są czarne, bez dziur, perełek etc. i założymy do nich elegancką bluzkę. Pamiętaj, że twój strój też stanowi formę wyrazu szacunku dla jubilata czy solenizanta.

Imieniny na działce? Tutaj obowiązuje strój nieformalny

Jeśli świętujecie imieniny kuzyna, a on zaprasza was wszystkich do siebie na działkę, to tutaj obowiązuje już styl casualowy. T-shirt i jeansy lub ewentualnie bluzka i jeansy. Możesz też założyć sukienkę, ale taką na co dzień, niezbyt strojną i elegancką.  Ważne, abyś czuła się w niej wygodnie, gdy przyjdzie ci usiąść np. na plastikowych krzesłach ogrodowych lub drewnianej ławeczce.

Jakie buty założyć na imprezę rodzinną?

Co do butów, postępujemy podobnie. Na obiad urodzinowy babci, który ma miejsce w restauracji zakładamy botki, szpilki lub kozaki na obcasie. Na rodzinne spotkanie możemy założyć już np. mokasyny czy balerinki, a na działce możemy pojawić się nawet w trampkach czy adidasach. W końcu tam liczy się głównie nasza wygoda.