Życie z alergią

Co robi Biedronka w sprawie koronawirusa?

Co robi Biedronka w sprawie koronawirusa

Największa sieć dyskontów w Polsce, która zatrudnia ponad 67 tysięcy pracowników, postanowiła odpowiedzialnie podejść do walki z koronawirusem. W tym celu wprowadziła szereg rozwiązań, które mają uchronić jej klientów i pracowników przed tym niezwykle groźnym patogenem. Co robi Biedronka w sprawie koronawirusa?

Skrócenie czasu otwarcia sklepów

Biedronka chce skrócić czas otwarcia sklepów do 12 h. Dyskonty tej sieci miałyby być czynne od 8 do 20. Jest to rozwiązanie tymczasowe. Gdy sytuacja zostanie opanowana, powrócą one do dawnych godzin otwarcia.

Wysłanie na urlop pracowników 60+

Biedronka chce uchronić przed koronawirusem osoby z grupy podwyższonego ryzyka. W tym celu planuje wysłać na płatne urlopy  pracowników po 60. roku życia. Ci w przypadku infekcji koronawirusem są najbardziej narażeni na powikłania oraz zgon z powodu chorób współistniejących. Pracownicy 60+ otrzymają pełne wynagrodzenie.

Pleksa oraz rękawiczki dla kasjerów

Zabezpieczeni mają zostać także młodsi pracownicy dyskontu. Otrzymają oni specjalne rękawiczki. Obsługiwać będą też przez otwór w pleksie.  Ma to maksymalnie zabezpieczyć ich przed koronawirusem.

Wprowadzenie specjalnych linii przy kasach

Przy kasach w Biedronkach mają być oznaczone linie, na których należy stać w kolejce. Zapewniają one bezpieczną odległość między klientami. Jednak tylko od nas będzie zależało, czy zechcemy z nich korzystać.

Ograniczenie liczby klientów jednorazowo przebywających w supermarkecie

Biedronka chce przeliczyć metraż każdego ze sklepów na liczbę klientów, którzy jednorazowo mogą w nim przebywać. Chodzi o to, by nie stwarzać niepotrzebnie zagrożenia, dopuszczając do większej koncentracji ludności.

Wprowadzenie środków do dezynfekcji

W Biedronkach mają się też pojawić środki do dezynfekcji dla klientów, aby ci przed wejściem do sklepu i przy wyjściu z niego mogli zdezynfekować swoje dłonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *