Alergie skórne

Co powinniśmy wiedzieć o opryszczce?

opryszczka

Joey Nicotra z Unsplash

Opryszczka to choroba, która dotyka większości ludzi. Aż ponad połowa z nich została w dzieciństwie zarażona wirusem HSV1, który pozostaje w organizmie już na zawsze. Aktualnie nie udało się opracować żadnej metody na całkowite pozbycie się wirusa z organizmu, a jedynie na zapobieganie nawrotom oraz szybsze leczenie już występującej zmiany chorobowej. Opryszczka na ustach przede wszystkim kojarzy się z mało estetycznym wyglądem, który krępuje szczególnie wiele kobiet. Należy jednak pamiętać, że zmianom tym towarzyszy również ból, świąd oraz liczne podrażnienia, które mogą spędzać sen z powiek.

Jak zapobiegać powstawaniu opryszczki wargowej?

Jeżeli przebywamy w towarzystwie osób, u których pojawiła się opryszczka na ustach, powinniśmy pamiętać o tym, aby jak najczęściej myć ręce. Bardzo ważne jest również dokładne mycie naczyń oraz sztućców w gorącej wodzie z użyciem detergentu.

Jak walczyć z opryszczką?

Jeżeli mimo wszystko nie udało się zapobiec pojawieniu opryszczki, warto mieć w zanadrzu kilka domowych sposobów na skuteczną walkę z tą chorobą.

  • Miód, który ma działanie przeciwwirusowe. Wystarczy posmarować nim zmianę chorobową.

  • Melisa, która ma podobne działanie. Warto robić sobie okłady z jej liści.

  • Czosnek oraz cebula, czyli tak zwane domowe antybiotyki. Należy przykładać plasterek surowego warzywa do opryszczki.

Co robić, jeśli opryszczka wargowa nadal jest obecna?

Jak przystało na domowe sposoby – nie zawsze działają. W takich sytuacjach warto sięgnąć po sprawdzone specyfiki, które gwarantują skuteczną ochronę przed zarażeniem, a także łagodzą ból i pozwalają szybciej cieszyć się zdrowiem. Jednym z tego rodzaju rozwiązań są niewidoczne plasterki COMPEED, które należy przyklejać na opryszczkę w celu skutecznej walki z zagrożeniem. Plasterki są w pełni komfortowe, a kobietom pozwalają nawet na malowanie się podczas kuracji. To sprawdzony i doceniany przez coraz więcej osób środek, który dostępny jest w atrakcyjnej cenie. Charakteryzuje się długotrwałym działaniem, a także jest łatwo dostępny, dlatego zasługuje na uwagę w momencie, kiedy domowe sposoby nie przynoszą rezultatów.

Jak widać, istnieje wiele metod pozwalających na walkę z opryszczką. Należy pamiętać, czym jest ta choroba, jak jej unikać oraz jak skutecznie z nią walczyć. Mimo bardzo nieprzyjemnych objawów, jeśli w porę zastosujemy odpowiednie leczenie, będziemy mogli szybko cieszyć się zarówno nienagannym wyglądem, jak i lepszym samopoczuciem.

Tekst sponsorowany

Komentarze (5)

Ola

5 lat temu

Jak dla mnie plasterki COMPEED są super!

irmie

5 lat temu

Ja wolę brać tabletki, bo po tych plasterkach nie widzę poprawy, a opryszczka lubi się paprać. Mojej koleżance natomiast plasterek pomaga. Ile osób, tyle potrzeb. Trzeba na sobie przetestować.

bella_isa

5 lat temu

Właśnie mi wyskoczyła, ale mnie takie plasterki nie pomagają, lepsze są tabletki na opryszczkę.

alicia

5 lat temu

Plastry Compeed są naprawdę dobre na opryszczkę.

joaśka

5 lat temu

Takie plasterki to świetna sprawa, gdy dopadnie nas opryszczka:)

Komentarze są wyłączone.