Życie z alergią

Co powinnaś wiedzieć o cellulicie?

Co powinnaś wiedzieć o cellulicie

Cellulit stanowi zmorę milionów kobiet na całym świecie. Jesteśmy w stanie wydać naprawdę wiele pieniędzy, aby się go pozbyć. Zdradzamy, co powinnaś wiedzieć o cellulicie.

Tylko co piąta kobieta nie ma cellulitu

Czy wiesz, że tylko 20% kobiet nie boryka się z cellulitem? Wynika to z predyspozycji genetycznych. Cellulit to przypadłość dziedziczona z pokolenia na pokolenie. Wiąże się ze strukturą tkanki tłuszczowej. Kobiety, u których tłuszcz odkłada się nieco inaczej, to prawdziwe szczęściary. Ich skóra jest gładka, chociaż niekoniecznie spektakularnie o nią dbają.

Masa ciała nie ma nic wspólnego z cellulitem

Zazwyczaj, gdy mówimy o cellulicie, przed oczami wyobraźni mamy grubszą kobietę po kilku porodach, która ma zwiotczałą i pomarszczoną skórę. Tymczasem cellulit dotyka także bardzo młodych i szczupłych kobiet. Chodzi o to, jaką strukturę tkanki tłuszczowej odziedziczyłyśmy po naszych przodkach.

Cellulit jest uwarunkowany genetycznie

To nie zła dieta, nadmiar toksyn, zbyt małe spożycie wody etc. powodują cellulit. To przypadłość, za którą stoją geny. Ogólnie rzecz ujmując, nasza tkanka tłuszczowa może być zbudowana w dwojaki sposób. Jeden z nich jest grudkowaty i występuje aż u 80% kobiet, jest zatem cechą dominującą. Drugi jest inny i sprawia, że mamy do czynienia z gładką skórą, jest zdecydowanie rzadziej spotykany.

Gdzie pojawia się cellulit?

Cellulit pojawia się w tych partiach naszego ciała, gdzie odkłada się tkanka tłuszczowa. Znajdziemy go na pośladkach, udach i brzuchu. To miejsca, w których organizm kobiety najczęściej magazynuje tłuszcz na trudniejsze czasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *