Moda alergika

Co nam daje zabawa modą?

Co nam daje zabawa modą

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Moda to nie jest operacja na otwartym sercu, abyśmy musieli tutaj na każdym kroku przestrzegać pewnych zasad. Czasem niektóre z nich warto sobie odpuścić, aby czerpać przyjemność z tworzenia stylizacji. Czy drobna klepsydra zawsze musi podkreślać nogi? Czasem może postawić na ładny dekolt i wyeksponowane nogi. Wszystko tak naprawdę zależy od naszego humoru i efektu, jaki chcemy osiągnąć. Co nam daje zabawa modą?

Spis treści:

  1. Zabawa modą sprawia przyjemność
  2.  Pasja, która rozwija kreatywność
  3. Tworzenie niebanalnych stylizacji, które podkreślają naszą urodę
  4. Stworzenie własnego stylu
  5. Wyrażanie osobowości poprzez ubiór

Zabawa modą sprawia przyjemność

Zabawa modą często po prostu sprawia przyjemność. Gdy idziemy z przyjaciółką do galerii handlowej i przymierzamy różne ubrania, łączymy je na ciekawe sposoby, w naszym organizmie wzrasta poziom endorfin, zwanych też hormonami szczęścia. Zachęcamy was do zakupów stacjonarnych, bo wtedy macie szerokie pole manewru. Możecie sprawdzić, jak różne rzeczy wyglądają na waszej sylwetce. Nie ograniczajcie się tylko do jednego fasonu spodni, np. rurek, ponieważ może się okazać, że istnieją inne, lepsze dla waszej sylwetki. Te mogą okazać się także źródłem komfortu.

Pasja, która rozwija kreatywność

Zabawa modą to nie tylko czysta przyjemność, ale u wielu osób rozwija się w pasję. Tutaj nie chodzi o zaspokojenie własnej próżności. Łączenie ze sobą różnych elementów garderoby i dodatków rozwija naszą kreatywność. Ta natomiast może przydać się w codziennym życiu, nawet przy załatwianiu spraw biznesowych czy realizacji projektu dla klienta. Poza tym zabawa modą zachęca nasz mózg do pracy, co zmniejsza ryzyko chorób neurodegeneracyjnych, w tym problemów z pamięcią.

Tworzenie niebanalnych stylizacji, które podkreślają naszą urodę

Zabawa modą pozwala stworzyć niebanalne stylizacje, które podkreślają naszą urodę i wydobywają z nas to, co najlepsze. Gdy idziesz do galerii i mierzysz zielony kombinezon, a po chwili zestawiasz go z czerwoną marynarką i stwierdzasz, że wyglądasz dobrze, czujesz się jak prawdziwa trendsetterka. Jednocześnie odkrywasz, że jesteś typem kontrastowym, prawdopodobnie kontrastową zimą, skoro dobrze wyglądasz w takim zestawieniu. Od wielu osób z pewnością usłyszysz, że tych kolorów nie wolno łączyć. Jednak zabawa modą pozwoli ci odkryć, że od tej zasady istnieją wyjątki.

Stworzenie własnego stylu

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie, jak stworzyć własny styl. Tymczasem jest to dużo prostsze, niż zakładamy. Poprzez zabawę modą możemy odkryć fasony oraz kolory, które nam pasują. Chodzi tutaj zarówno o typ kolorystyczny, jak i typ sylwetki. Ponadto dowiadujemy się czegoś o sobie. Np. tego, że czujemy się niekomfortowo w rurkach, te bowiem za bardzo opinają dolną część naszej sylwetki, przez co nie możemy się swobodnie poruszać, schylać czy siedzieć. To ważna informacja, ponieważ pozwala uniknąć błędów zakupowych. Zamiast inwestować w kolejne rurki, następnym razem postawisz na spodnie o luźniejszym kroju lub sukienkę czy spódnicę.

Wyrażanie osobowości poprzez ubiór

Bardzo często zabawa modą uczy nas wyrażania własnej osobowości i nastroju poprzez ubiór. Inną stylizację wybieramy, gdy jesteśmy gotowe na walkę o swoje racje, a inną, gdy chcemy pokazać otoczeniu, że przepełnia nas szczęście. Zabawa modą uczy nas większej świadomości przy komponowaniu outfitów i odczytywania komunikatów pozawerbalnych, jakie wysyłają.