MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Ciąża i dziecko

Czy w ciąży można pić kawę? Jak powrócić do formy po ciąży? Karmienie piersią czy mleko zastępcze – co jest lepsze dla dziecka? Co zabrać na porodówkę? Jak rozpoznać skurcze porodowe? Jak objawia się depresja poporodowa? Poród naturalny czy cesarskie cięcie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dziale Ciąża i dziecko.

 • Padaczka u dziecka

  Padaczka u dziecka

  Dla niektórych diagnoza choroby u dziecka jest niczym wyrok. Inni zaś, starają się pogodzić z sytuacją i robią wszystko co w ich mocy, by stan zdrowia malucha uległ poprawie. Padaczka u dziecka to choroba, z którą można żyć. Co warto wiedzieć na jej temat?

 • Pierwsze oznaki ciąży

  Pierwsze oznaki ciąży

  Ciąża jest rozpoznawana przez lekarza, podczas badania, ale możemy zaobserwować symptomy, które naprowadzą nas na ciążę. Jakie są pierwsze oznaki ciąży?

 • Woda dla dziecka

  Woda dla dziecka

  Woda jest źródłem życia, dlatego powinniśmy dostarczać organizmowi jej odpowiednią ilość każdego dnia. Dorosły potrzebuje płynów tak samo, jak dziecko. Woda wydaje się być najlepszym wyborem, ale szczegół tkwi w jej rodzaju. Jaką wodę wybrać dla dziecka?

 • Pęcherzowe oddzielanie naskórka

  Pęcherzowe oddzielanie naskórka

  Niektóre z chorób atakujących dzieci są dość bolesne i problematyczne w leczeniu. Pęcherzowe oddzielanie naskórka to genetyczna choroba skóry, która utrudnia codzienne, komfortowe funkcjonowanie. Dlaczego życie z tą chorobą bywa tak trudne i bolesne?

 • Grypa w Polsce – czy czeka nas epidemia grypy?

  Grypa w Polsce – czy czeka nas epidemia grypy?

  Rekordowe mrozy za nami, a teraz czas na ocieplenie. Temperatury wzrastają, a śnieg topnieje. Wydawałoby się, że to powód do radości dla tych, którzy nie znoszą zimna. Jednak wraz ze zmianą pogody, wzrasta aktywność wirusów. Lekarze spodziewają się wzrostu zachorowań na grypę w Polsce. Czy czeka nas epidemia grypy?

 • Ciąża – przełamujemy tabu

  Ciąża – przełamujemy tabu

  Najpiękniejszy okres w życiu kobiety, błogosławiony stan czy cudowny czas – to tylko niektóre z określeń ciąży, ale tylko takiej idealnej, jaka została wykreowana. Ciąża nie zawsze wygląda tak, jak jest opisywana. Dla wielu kobiet, spodziewających się dziecka, to dość trudny czas. Przełamujemy tabu i otwarcie mówimy o tym, co nie zawsze jest tak kolorowe,

 • Czy mróz zabija wirusy i bakterie?

  Czy mróz zabija wirusy i bakterie?

  Jak co roku, zima zaskoczyła wiele osób. Rekordowe od lat temperatury i opady śniegu tworzą krajobraz niczym z krainy lodu. Najmłodsi zapewne cieszą się z możliwości szaleństwa na śniegu. Powszechnie twierdzi się, że mróz zabija wirusy i bakterie, więc aktualna aura za oknem wydawać by się mogła jak najbardziej korzystna dla zdrowia. Czy to prawda?

 • Zespół nagłej śmierci łóżeczkowej

  Zespół nagłej śmierci łóżeczkowej

  Strata dziecka to dla rodziców największa tragedia. Sytuację wzmacnia fakt, że pociecha dopiero co pojawiła się na świecie. Zespół nagłej śmierci łóżeczkowej to nietypowe schorzenie. Kto jest w grupie ryzyka? Co może być jego przyczyną?

 • Urlop rodzicielski

  Urlop rodzicielski

  Po urodzeniu dziecka, przysługuje nam urlop rodzicielski. Jakie przywileje są z nim związane? Czy coś się zmieni w 2017 roku? Co warto wiedzieć o urlopie rodzicielskim?

 • Pęknięcie macicy

  Pęknięcie macicy

  W czasie trwania ciąży może dojść do różnych powikłań. Kobieta oczekująca na poród nie marzy o niczym innym, jak o bezproblemowej ciąży i szczęśliwym rozwiązaniu. Pęknięcie macicy zdarza się rzadko, jednak może być przyczyną decyzji o cesarskim cięciu. Dlaczego zagraża kobiecie i dziecku?