Alergie skórne

Cera trądzikowa – jak ukryć niedoskonałości?

Cera trądzikowa – jak ukryć niedoskonałości

Niedoskonałości pojawiają się na skórze niemal każdej z nas. Bywa, że problem przedłuża się, a liczba wyprysków rośnie – mamy wtedy do czynienia ze skórą trądzikową. Jak zamaskować to, co mamy do ukrycia? Zobacz nasz artykuł.

 

Cera trądzikowa nie jest jedynie domeną okresu dojrzewania. Coraz częściej zdarza się, że osoby w wieku dorosłym skarżą się na pojawianie się wyprysków, które swoje źródło mogą mieć w niewłaściwej diecie, zaburzeniach hormonalnych lub innych chorobach. Nieefektowne pryszcze są przyczyną niskiego poczucia własnej wartości. Czy da się je ukryć, by nie spędzały snu z powiek?

 

Właściwy podkład

Makijaż, w tym dobry podkład, potrafi optycznie zniwelować zmiany. Wystarczy sięgnąć po odpowiednio dobraną formułę. Dla cery trądzikowej doskonale sprawdzą się podkłady matujące. Konsystencja podkładów tego typu jest nieco bardziej sucha niż np. tych nawilżających – i z tego powodu dłużej utrzymuje się na skórze. Warto także zwrócić uwagę na mineralne podkłady matujące, których skład potrafi łagodzić istniejące wypryski i nie sprzyja powstawaniu nowych.

Korektor do zdań specjalnych

Po aplikacji podkładu efekt kamuflażu można zwiększyć poprzez nałożenie na skórę korektora. Produkt nakładamy na podkład – jest dodatkowym „plastrem” na niedoskonałości. Kosmetyku możemy używać zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia. Kluczem jest dobranie odpowiedniej formuły i składu. Podobnie, dobrze zaopatrzyć się w korektor mineralny, który ma sproszkowaną formę i nie zatyka porów. Cięższe formuły, np. w słoiczku czy płynie, nie posiadają takich właściwości. Mogą za to zawierać alkohol, który dodatkowo podrażnia skórę – nie są więc zalecane do codziennego stosowania.

Preparaty lecznicze

W długofalowym leczeniu niedoskonałości przyda się konsultacja dermatologa, który zdiagnozuje przyczynę problemu i w razie potrzeby zleci przyjmowanie leków. To mogą być preparaty na bazie retinolu (retinoidy  lub adapalen o podobnym działaniu) czy też antybiotyki. Jak pomóc sobie w ukryciu niedoskonałości domowymi sposobami? Warto wdrożyć dopasowaną do swoich potrzeb rutynę pielęgnacyjną. Uniwersalnymi zaleceniami jest nawilżanie skóry oraz punktowe wysuszanie wyprysków (np. pastą czy maścią cynkową).

Komentarze (8)

jaśka

6 miesięcy temu

Podkłady matujące w wersji mineralnej są naprawdę bardzo fajne:)

arnika

6 miesięcy temu

Minerały wręcz leczą zmiany trądzikowe, gorąco polecam:)

marinova

6 miesięcy temu

Dziwię się, że tak wiele kobiet nie ma zaufania do minerałów, a one są dużo lepsze od mocno kryjących podkładów, które tylko zapychają i powodują coraz większy wysyp. W ten sposób powstaje błędne koło.

fabiola

6 miesięcy temu

Ja generalnie preferuję minerały, ponieważ mnie nie zapychają, a całkiem ładnie kryją.

anette

6 miesięcy temu

W przypadku cery trądzikowej minerały są lepsze od tradycyjnej kolorówki, wiem po sobie:)

astaya

6 miesięcy temu

Z przyjemnością wypróbuję ten podkład:) Muszę tylko poczekać do wypłaty, aby mieć środki na jego zakup:)

emisia

6 miesięcy temu

Moja skóra kocha minerały, więc chętnie wypróbuję ten produkt:)

jovana

6 miesięcy temu

Lubię kosmetyki mineralne o dobrym składzie, więc chętnie je wypróbuję. Nie powinny zaszkodzić mojej trądzikowej cerze.

Zostaw komentarz

0