Gorący temat! Życie z alergią

Ceny i zakres prywatnych ubezpieczeń medycznych?

prywatne ubezpieczenia medyczne

Zakup ubezpieczenia medycznego bywa w wielu sytuacjach bardzo korzystny. Wystarczy, że przyjdzie jesień i rozpocznie się jak co roku sezon przeziębień, zachorowań na grypę czy anginę. Potrzebny wówczas lekarz może nie przyjąć nas od ręki – kolejki chorych są tak długie, że możemy nawet kilka dni czekać na wizytę, receptę na antybiotyk czy zwolnienie lekarskie do pracy.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne znacznie ułatwia sprawę – umożliwia wizytę u lekarza tego samego dnia, dzięki czemu omijają nas kolejki. Ponadto polisa zdrowotna może przynieść również wiele innych korzyści – dobrze zatem kupić, ale wcześniej należy wiedzieć jak znaleźć dobre ubezpieczenie zdrowotne.

Ceny polis zdrowotnych – od 40 złotych

Rynek ubezpieczeniowy rozwija się prężnie i przeciętnemu klientowi zajmuje sporo czasu, zanim zapozna się z możliwościami, jakie mu przysługują.

Zakup ubezpieczenia, również zdrowotnego, jest zatem sporym wyzwaniem. Wydawać by się mogło, ze wystarczy wejść na stronę znanego nam towarzystwa ubezpieczeniowego, zapoznać się z ofertą i wybrać produkt, który nam odpowiada. Jednak w ten sposób możemy stracić zarówno czas, jak i pieniądze. Jeśli nie sprawdzimy dobrze możliwości, jakie oferuje nam rynek ubezpieczeniowy, może okazać się, że w sytuacji poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu czy poważniejszej kontuzji – nie możemy liczyć na ubezpieczyciela tak, jakbyśmy tego oczekiwali.

Cena polisy oczywiście dla większości klientów ma znaczenie – im taniej, tym lepiej. Rynek ubezpieczeniowy jednak odpowiada na te potrzeby i znaleźć można naprawdę sporo ubezpieczeń w dobrych, przystępnych cenach.

Grupy AXA Assistance czy Prudential oferują polisy zdrowotne od 40 zł miesięcznie. Nie jest to zatem wygórowana kwota. Jednak w podobnych kwotach można znaleźć oferty w towarzystwach Signal Iduna, InterRisk, Inter Polska, Metlife czy TU Zdrowie. Aby dowiedzieć się ile kosztuje prywatne ubezpieczenie zdrowotne z www.ubezpieczeniaonline.pl, wystarczy sprawdzić ofertę na stronie.

Warto zastanowić się z czego wynika wysoka cena niektórych ubezpieczeń. Niektóre firmy stosują kompleksową ochronę w ramach jednego pakietu, co generuje większe wydatki. Wówczas ubezpieczyciel wymaga jednej składki. Bywa jednak, że pozornie tanie ubezpieczenie gwarantuje niewielką ochronę i wymaga zakupienia odpowiednich umów dodatkowych, które zwiększą zakres ochrony.

Druga opcja wydawać się może niekorzystna, jednak z pewnością nie dla każdego. Jeśli klient potrzebuje bardzo sprecyzowanej ochrony, np. z powodu zachorowań w rodzinie obawia się zachorowania na raka – może nabyć tylko jedną umowę dodatkową, która zwiększy jego ochronę w tym właśnie zakresie. Zyskuje wówczas w niewysokiej cenie ochronę, której najbardziej potrzebuje.

Jaki mają zakres ubezpieczenia zdrowotne?

Ubezpieczenia zdrowotne mogą znacznie różnić się od siebie, stąd tak ważne jest porównanie kilku ofert ze sobą.

Przed zakupem polisy należy zastanowić się na czym najbardziej nam zależy względem polisy – czy jest to łatwy dostęp do lekarza specjalisty, a jeśli tak – to jakiej specjalizacji, czy potrzebna jest nam ochrona dla osób uprawiających sport, wsparcie w postaci transportu medycznego czy dowozu leków.

Osobom samotnym z pewnością bardziej przydatna może okazać się pomoc psychologa w trudnych chwilach np. po wypadku lub zdiagnozowaniu poważnej choroby czy wspomniany już właśnie transport medyczny, z kolei osobie, która wychowuje kilkoro dzieci – bardziej przydać się może wsparcie finansowe w postaci odszkodowania za pobyt w szpitalu, operację lub uraz ciała.

Właśnie dlatego dobrze jest również zastanowić się czego dokładnie oczekuje się względem ubezpieczenia. Ważne jest również to jak spędzamy wolny czas, czy wśród naszych bliskich często pojawia się jakaś konkretna choroba, czy dbamy o zdrową dietę i jak często korzystamy z pomocy lekarza.

Osoby, które zmagają się już z jakąś konkretną chorobą np. z chorą tarczycą lub silną alergią mogą zyskać ułatwiony dostęp do lekarza specjalisty. Ponadto wiele badań może odbywać się darmowo, co pozwoli zaoszczędzić sporych wydatków.

Po co nam prywatna polisa zdrowotna?

Ubezpieczenie zdrowotne jest niezwykle ważne – o zdrowiu nie myśli się dopóki nie zacznie się ono pogarszać. Nikt przecież nie planuje problemów z woreczkiem żółciowym, zapalenia opon mózgowych czy zachorowania na boreliozę. Jednak takie problemy pojawić się mogą niezależnie od naszych starań, by ich uniknąć. Podobnie jak złamania, wstrząśnienia mózgu czy wypadki.

Polisa medyczna ma przede wszystkim chronić na wypadek zachorowania, pobytu w szpitalu, operacji czy rehabilitacji. Wówczas można liczyć na odszkodowanie, jak również na inne formy wsparcia – pomoc w zorganizowaniu rehabilitacji czy druga konsultacja u specjalisty bez kolejek.

Jak znaleźć dobre ubezpieczenie zdrowotne?

Ważne, by szukać polisy w sprawdzonych, wiarygodnych źródłach, jak np. ubezpieczenia medyczne na www.ubezpieczeniaonline.pl. Strony internetowe konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych zawsze będą zachwalać wyłącznie własne produkty, nie dowiemy się zatem o wadach poszczególnych produktów.

Dobrym źródłem będą zatem strony, które posiadają ranking ubezpieczeń, jak również porównywarkę ubezpieczeniową. Taka strona, dzięki artykułom pisanym przez specjalistów, pomoże znaleźć polisę najwyższej jakości, pozwoli porównać kilka produktów, jak również dowiedzieć się o innych, bardziej korzystnych rozwiązaniach.

Tekst powstał we współpracy z Ubezpieczeniaonline.pl

Komentarze (7)

ninoczka

2 lata temu

Moja siostra korzysta z takiego ubezpieczenia i rzeczywiście dostaje się do specjalistów bez kolejki:)

graża

2 lata temu

Dobrze, gdy się pracuje w korporacji, a ona częściowo dopłaca do takiego pakietu. Samemu trudno sobie wykupić prywatny abonament medyczny.

linea

2 lata temu

W Polsce nie ma co liczyć tylko na NFZ.

Paweł

2 lata temu

Mi takie ubezpieczenie bardzo pomogło, gdy moja żona wymagała leczenia. Moim zdaniem w takich prywatnych ubezpieczeniach jest aktualnie przyszłość.

jolka

2 lata temu

Warto korzystać z dodatkowych ubezpieczeń, ponieważ czekanie na wizytę u specjalisty z NFZ trwa miesiącami.

jowita

2 lata temu

Może kiedyś, jak będę lepiej zarabiała, wykupię sobie taki pakiet;)

fiona

2 lata temu

Prywatne ubezpieczenie medyczne bywa pomocne, gdy np. pilnie musimy skorzystać z pomocy okulisty lub endokrynologa.

Zostaw komentarz