Moda alergika

Buty na dużą stopę – jak ją optycznie pomniejszyć?

Buty na dużą stopę

Coraz więcej kobiet ma stopę  o rozmiarze 40 lub większym. Nasze córki będą miały jeszcze większe stopy, ponieważ jest to cecha warunkowana przez kilka genów o charakterze kumulatywnym. W rezultacie kolejne pokolenia są coraz wyższe i mają też coraz większe stopy. Jak wybrać buty na dużą stopę, aby ją optycznie pomniejszyć?

Duża stopa to nie wada

Duża stopa nie jest żadną wadą. Zacznijmy od tego, że nie ma co z jej powodu popadać w żadne kompleksy. Osobiście nigdy nie sądziłam, że rozmiar stopy ma znaczenie,  bo ważne, aby stopa była sprawna i umożliwiała nam swobodne przemieszczanie. Jednak zauważyłam, że jej rozmiar bardziej przeszkadza innym osobom niż samym zainteresowanym.  Wynika to prawdopodobnie z kompleksów tamtych osób.

Buty na dużą stopę są za szerokie

Długa stopa bardzo często jest niezwykle zgrabna, co utrudnia jej właścicielce znalezienie odpowiednich butów. Wiele marek w ogóle nie oferuje butów w rozmiarze 40 i większym.  A jeśli te buty już się pojawiają, że przy rozmiarze 40 są tak szerokie, że stopa sama z nich wypada. W wielu z nich można się po prostu połamać lub skręcić kostkę.

Jak optycznie pomniejszyć stopę?

Istnieje na to kilka sposobów. Po pierwsze, musisz zrezygnować z butów z noskiem, ponieważ te optycznie wydłużają nasza stopę. Lepiej zastąpić je butami o okrągłym przodzie. Gdy stopa jest długa, ale zgrabna, dobrze sprawdzą się też modne w tym sezonie sandały o kwadratowym przodzie. Jeśli jednak jest szersza, możemy uzyskać efekt kaczej stopy.

Buty na koturnie i szpilki optycznie zmniejszają stopę

Jeśli chcesz optycznie zmniejszyć stopę, sięgnij po buty na koturnie. Te jednak wyglądają dość ciężko, dlatego nie sprawdzą się przy szczupłej kostce i drobnej budowie ciała. W takiej sytuacji lepsze będą szpilki. Im cieńszy obcas, tym stopa sprawia wrażenie mniejszej i drobniejszej. Niemniej tego typu szpilki są mało wygodne i praktyczne. W butach na słupku dużo łatwiej się przemieszczać po mieście, ale stopa, choć wydaje się krótsza, wydaje się w nich dość masywna.

Zrezygnuj z ciężkich butów takich jak sneakery

Sneakery nie sprawdzą się w przypadku niskich kobiet. Nie pasują też paniom obdarzonym przez naturę większą stopą, ponieważ guma, która wystaje po bokach jest tak gruba, że optycznie dodaje cm naszej stopie.

Postaw na balerinki z okrągłym przodem

W przypadku dłuższych stóp świetnie sprawdzą się zaokrąglone balerinki, które optycznie skracają stopy. One często też mają wszytą gumkę, która zapobiega spadaniu buta ze stopy. Jest to duże udogodnienie dla pań, które noszą rozmiar 40, ale mają bardzo szczupłe stopy.

Sandały z wieloma paskami

Gdy założysz sandały z wieloma paskami, optycznie poszatkujesz stopę na kilka kawałków, ale tym samym ją też optycznie pomniejszysz. Poza tym paski zapobiegają wypadaniu stopy z buta, co czyni je niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Z ich pomocą możesz uniknąć wielu groźnych kontuzji.