KOSMETYKI Życie z alergią

Biokosmetyki do skóry atopowej

Biokosmetyki do skóry atopowej

Jak działają biokosmetyki? Ich składniki natychmiast wypełniają i wygładzają zmarszczki oraz kurze łapki. Podczas stosowania kremów zawarte w nich sfery osiadają w zagłębieniach skóry, przenikając w głębokie warstwy naskórka. Następnie absorbują wodę, a dzięki temu zapewniają natychmiastowe i długotrwałe wypełnienie.

Dodatkowe nawilżenie

Dzięki stosowaniu biokosmetyków wzrasta także poziom nawilżenia naskórka. Powierzchnia skóry staje się wygładzona. Składniki zawarte w biokosmetykach umożliwiają naturalną regenerację tkanek i komórek. Są poza tym doskonale tolerowane przez organizm.

Biokosmetyki do skóry atopowej

Ectoina zawarta w niektórych kremach wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. Delikatna i głęboko nawilżająca konsystencja pozostawia skórę matową i gładką w dotyku.

Zalety biokosmetyków

Nowoczesne biokosmetyki w postaci łagodnych środków myjących:

  • nie zawierają detergentów,
  • nie naruszają hydrolipidowej warstwy ochronnej,
  • łagodzą świąd (kostki, płyny myjące, szampony),
  • koją podrażnienia,
  • działają przeciwzapalnie,
  • hamują rozwój mikroorganizmów odpowiedzialnych za tworzenie się infekcji (za co odpowiadają zawarte w składzie kosmetyków Piroktonolamina, glukonian cynku).

Biokosmetyki – na tym nie koniec zalet

Biokosmetyki nawilżają i wzmacniają barierę skórną, dzięki zawartości kompleksu wazelinowo-glicerynowego, oczyszczają skórę i pozostawiają ją miękką w dotyku dzięki bogatej bazie myjącej – na bazie znanej gliceryny, oleju palmowego.

Wyciągi roślinne np. z ogórka łagodzą i redukują zaczerwienienia, ograniczają ryzyko infekcji, a przede wszystkim są bardzo dobrze tolerowane– bezzapachowe i bez środków barwiących.

Czy potrzeba lepszej zachęty, aby spróbować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *