W związku z tym, iż dychawica dotyka coraz więcej osób, warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi tej choroby. Nasza wiedza może komuś uratować życie. Z pomocą przychodzi nam podręcznik Wacława Droszcza i Alicji Grzanki „Astma u młodzieży i dorosłych”. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL.

W podręczniku znajdziemy informację nt. czynników, które przyczyniają się do rozwoju astmy. Jednocześnie przedstawiono obraz kliniczny choroby, jej zróżnicowanie i badania, które warto wykonać dodatkowo.

W „Astmie u młodzieży i dorosłych” umieszczono informacje dotyczące najnowszych osiągnięć naukowych i skutecznych metod leczenia. Autorzy szczegółowo opisali mechanizm działania medykamentów, podawanych pacjentom, którzy cierpią na dławicę. Jednocześnie przedstawiono błędy najczęściej popełniane przez lekarzy.

W związku z tym, iż podręcznik powstał w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe, znajdziemy w nim informacje poświęcone czynnikom genetycznym, które sprzyjają rozwojowi choroby. Sporo miejsca poświęcono zmianom patologicznym w obrębie oskrzeli, z którymi borykają się sportowcy.

Opisano też działania, które powinny być podejmowane, aby przybliżyć astmę osobom, które borykają się z tą chorobą. Edukacja odgrywa niezwykle istotną rolę. Rolą lekarza jest przekazanie wszystkich niezbędnych informacji w taki sposób, aby pacjent nie miał żadnych wątpliwości.

„Astma u młodzieży i dorosłych” jest adresowana do internistów, alergologów, pneumologów, lekarzy sportowych i laików, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę nt. dławicy.