Życie z alergią

Argumenty przeciw powiększaniu piersi

Argumenty przeciw powiększaniu piersi

Powiększanie piersi to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Kobiety pragną mieć większy biust, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę, że taki działa na wyobraźnię mężczyzn. Choć powiększanie piersi jest stosunkowo bezpiecznym zabiegiem, nie każda z nas może mu się poddać. Przedstawiamy argumenty przeciw powiększaniu piersi.

Implanty zakłócają obraz podczas badań profilaktycznych

Niestety, gdy włożymy sobie do piersi implanty, może pojawić się problem z odczytywaniem wyników badań. Na USG piersi czy podczas mammografii mogą pojawić się podejrzane zgrubienia, które de facto są fragmentem implantu. Niestety, wyniki fałszywie dodatnie to nie jedyny problem, czasem bowiem pod implantem może ukryć się niebezpieczna zmiana. Jeśli w twojej rodzinie kobiety chorowały na raka piersi, to powiększanie piersi jest dość ryzykowne. Nie dlatego, że sam implant spowoduje nowotwór, lecz dlatego, że niepokojące zmiany mogą zostać wykryte zbyt późno.

Problemy z laktacją

Implanty mogą uciskać kanaliki mlekowe i tym samym przyczynić się do wystąpienia problemów z laktacją. Jeśli planujesz ciążę, to musisz liczyć się z tym, że po zabiegu będziesz mieć mniej pokarmu lub ten nie pojawi się wcale.

Blizny

Lekarze starają się nacinać niewielki obszar pod pachą. Blizny nie są zatem zbyt duże czy rzucające się w oczy. Rodzą jednak pewien problem. Przez pierwszy rok po zabiegu musisz uważać na słońce. Mało kto z nas pamięta o smarowaniu obszaru w pobliżu pachy kremem z wysokim filtrem. Niestety, niezabezpieczona blizna może stać się oszpecająca.

Ból podczas rekonwalescencji

Po operacji możesz nie odczuwać żadnych przykrych dolegliwości, wielu kobietom wystarczy paracetamol. Niektóre jednak odczuwają silny ból, gdyż mają mniejszą tolerancję na dolegliwości bólowe. Dyskomfort jest na tyle duży, że nie mogą normalnie funkcjonować przez pierwsze tygodnie po zabiegu.

Stosunkowo długi okres rekonwalescencji

Jeśli na co dzień ćwiczysz, wykonujesz pracę fizyczną etc., musisz liczyć się z tym, że do pełnej sprawności powrócisz dopiero po upływie ok. miesiąca. Czy możesz sobie pozwolić na taki luksus?

Problemy z kręgosłupem

Jeśli jesteś szczuplutką kobietą, a z reguły takie decydują się na zabieg powiększania piersi, to duży ciężar w postaci implantów może spowodować u ciebie problemy z kręgosłupem, zwłaszcza gdy masz osłabione mięśnie pleców.

Ryzyko zakażeń

Niestety, każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą ryzyko zakażenia rany. Owszem, przeprowadzając go przy użyciu sterylnych narzędzi, w sterylnej sali, odkażając ranę przy zmianie opatrunku, zmniejszamy to ryzyko, ale ono zawsze istnieje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *