ABC alergii TESTY ALERGICZNE

Alergiku, testy z krwi dają wiele możliwości!

Alergiku, testy z krwi dają wiele możliwości!

W wielu polskich miastach alergicy muszą uzbroić się w cierpliwość, kolejki do specjalistów są długie. Odległe terminy wizyty to poważny problem polskiej służby zdrowia, pacjenci, którzy zmagają się z uczuleniem, często skarzą się na dokuczliwe objawy uniemożliwiające normalne funkcjonowanie. Aby pozbyć się uporczywego świądu czy nieestetycznej wysypki, należy wyeliminować alergen ze swojego otoczenia.  Problem z długimi kolejkami w poradniach alergologicznych można by rozwiązać,  gdyby interniści zdecydowali się kierować pacjentów na testy krwi.  Na ich podstawie można określić przyczynę dolegliwości i ją wyeliminować.

 

Zalety testów z krwi

Testy z krwi cieszą się ogromną popularnością, ponieważ mają wiele zalet. Nie tylko pozwalają na szybkie postawienie diagnozy, ale też znacząco ograniczają dyskomfort pacjenta. Jego skóra nie musi być poddawana wielokrotnym nakłuciom. Ponadto testy z krwi można przeprowadzić  nawet u małych dzieci. Przed testami skórnymi należy bezwzględnie wyeliminować wszystkie leki antyhistaminowe, co nierzadko rodzi komplikacje. W przypadku testów z krwi nie jest to konieczne.

 Alergiku, testy z krwi dają wiele możliwości!

Jakie alergeny wykrywa badanie krwi?

Testy z krwi dają nam szerokie pole manewru, przy ich pomocy można wykryć zarówno alergeny wziewne, jak i pokarmowe.  Zima to czas, kiedy roztocza mocno dają się we znaki. Nic dziwnego, skoro w naszych mieszkaniach stwarzamy im dogodne warunki.  Warto jednak pamiętać, iż nie za każdym alergicznym nieżytem nosa stoją pajęczaki.  Na podstawie jednej próbki krwi można sprawdzić, jak nasz układ immunologiczny reaguje na roztocza, pierze, karaluchy, grzyby i pleśnie.  Z kolei u dzieci często korzysta się z tzw. profilu pediatrycznego, który przynosi świetne rezultaty w diagnostyce uczulenia na trawy, drzewa, alergeny zwierzęce, mleko, zboża, warzywa i owoce.

Jeśli podejrzewasz u siebie alergię, a dokuczliwe objawy nie pozwalają ci czekać na wizytę u specjalisty,  wykonaj testy z krwi. Ich wyniki należy skonsultować z internistą, po postawieniu diagnozy będziesz mógł wyeliminować źródło problemów.

 

Marlena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0