Alergie skórne OBJAWY ŻYCIE Z ALERGIĄ SKÓRNĄ

Alergie skórne – jak złagodzić jej objawy?

alergie-skorne

Alergie skórne to prawdziwy problem, o którym coraz więcej się rozmawia. Jak złagodzić jej objawy?

Alergie skórne – powszechny problem

Liczba osób, które miewają alergiczne problemy skórne wciąż rośnie. Powody uczuleń bywają różne. Dużą rolę odgrywają geny, szczególnie w przypadku atopowego zapalenia skóry. Reakcje alergiczne mogą pojawić się jako odpowiedź organizmu na składniki kosmetyków, środków do prania czy użądlenia owadów. Otacza nas mnóstwo alergenów, z którymi stykamy się każdego dnia, co zwiększa ryzyko wystąpienia alergii skórnych.

Alergie skórne – jak złagodzić jej objawy

Alergie skórne zwykle pojawiają się przez kontakt z alergenem. Zaczerwieniona skóra, świąd, pokrzywka czy inne stany zapalne to objawy uczuleń skórnych, które mogą być uciążliwe a nawet bolesne. Na tego typu dolegliwości mamy sprawdzone sposoby, które pomogą złagodzić objawy alergii.

Kremy i maści

Na objawy alergii skórnej takie jak podrażnienia i pokrzywkę przydadzą się specjalne maści czy kremy łagodzące. Niektóre z takich preparatów są dostępne bez recepty, więc bez problemu znajdziemy je w aptece. Silniejsze środki przepisze nam lekarz. Krem złagodzi stan zapalny i zmniejszy obrzęk.

Leki przeciwhistaminowe

Leki przeciwhistaminowe to popularne środki na różnego rodzaju alergie. Są powszechnie dostępne na rynku. Zmniejszają objawy alergii. Warto jednak skonsultować wcześniej stosowanie tego typu środków z lekarzem, ponieważ zamiast sobie pomóc, możemy tylko zaszkodzić.

Wapno

Wapno to podstawowa substancja nie tylko w apteczce alergika. Najczęściej wybieramy wapno musujące, które rozpuszcza się w wodzie. Możemy wypić przygotowany płyn, lub przemyć nim podrażnione miejsca. W tym drugim przypadku należy pamiętać, aby nie używać wapna smakowego. Wapno jest szczególnie zalecane przy wszelkiego rodzaju ukąszeniach i wysypkach.

Chłodny prysznicalergie-skorne

Uporczywy świąd, piekąca i zaczerwieniona skóra to prawdziwa zmora alergików. Niesamowitą ulgę przyniesie chłodny prysznic lub kąpiel. Woda o określonej temperaturze złagodzi bolesne objawy alergii. Warto pamiętać, aby taka kąpiel nie trwała zbyt długo, aby nie wyziębić organizmu.

Powyższe sposoby pozwalają zmniejszyć objawy uczuleń skórnych i poprawić stan skóry. Zastosowanie ich na pewni przyniesie ulgę alergikom.

Komentarze (8)

anda

4 lata temu

a jak sie to stosuje??

ote

4 lata temu

a jest cos bez recepty na swierzb?

    diva

    4 lata temu

    najbardziej znany to novoscabin. ale zapytaj jeszcze w aptece.

podi

4 lata temu

przy świerzbie to tylko szare mydło, przepisany lek i przeciwalergiczne najlepiej. kombinowanie z kremami nie wyjdzie na dobre podczas leczenia

vivi

4 lata temu

w sumie może zaczekaj aż wyleczysz, bo możesz uzyskać inny efekt od zamierzonego. lepiej nie zapychać skóry żadnymi balsamami ani innymi kremami, dopóki się nie zaleczy. a czym leczycie w ogole?

domi

4 lata temu

w sumie w trakcie. zaczelam leczenie jakis tydzien temu. moze mozesz cos polecic vivi?

vivi

4 lata temu

ale już po wyleczeniu czy w trakcie?

domi

4 lata temu

jakie naturalne kosmetyki lub preparaty na podrażnienia po świerzbie?

Zostaw komentarz