stoproztocze

Objawy alergii wywoływanej przez roztocza kurzu domowego bywają mylone z objawami przeziębienia lub grypy. Alergii na roztocza często towarzyszy uciążliwy katar, zatkany nos oraz opuchnięcie okolic oczu. Osoba uczulona cierpi z powodu roztoczy przez cały rok, jednak w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym alergia na kurz doskwiera jej najbardziej. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, jak poradzić sobie z alergią na roztocza kurzu domowego.

Czym są roztocza?

Alergia na kurz należy do bardzo dokuczliwych, dzieje się tak, ponieważ alergen na którego jesteśmy uczuleni nieustannie znajduje się w miejscu naszego codziennego funkcjonowania, a mianowicie w domu, pracy, szkole, czy na uczelni. Roztocza należą do rodziny pajęczaków, gromadzą się w tych samych miejscach, w których znajduje się kurz, są mikroskopijnej wielkości, zwykle mierzą nie więcej niż pół milimetra.  Możemy je znaleźć przede wszystkim w meblach tapicerowanych, zasłonach, kocach, dywanach lub ręcznikach. Najgorszą dla nas informacją jest fakt, iż najwięcej znajduje się ich w naszym łóżku, to właśnie w tym miejscu panują idealne warunki dla rozmnażających się roztoczy, jest tam ciepło, wilgotno, oraz znajdują się tam duże ilości złuszczonego naskórka, który stanowi ich pożywienie. Roztocza są najbardziej uciążliwe w okresie jesienno-zimowym, włączone kaloryfery oraz rzadsze wietrzenie mieszkań dodatkowo sprzyjają ich bytowaniu.

REKLAMA

Objawy alergii na roztocza kurzu domowego

Roztocza znajdujące się w kurzu mogą powodować występowanie chorób górnego układu oddechowego, dolegliwości skórne oraz łzawienie i pieczeniu oczu. Najczęściej występującym objawem alergii jest katar, któremu towarzyszy nieustanne swędzenie nosa, kichanie oraz cieknąca wydzielina z nosa. Do objawów skórnych alergii na roztocza należą: swędzenie, zaczerwienienie lub zapalenie skóry występujące w okolicach twarzy, pachwin, łokci, kolan oraz włosów. Ponadto roztocza negatywnie wpływają na stan zdrowia naszych oczu. Wszystkie te dolegliwości doprowadzają do zmęczenia, bezsenności oraz osłabienia organizmu, powodują zmniejszenie jakości życia osoby zmagającej się z alergią oraz zmieniają tryb jej codziennego funkcjonowania.

Jak pozbyć się kurzu i roztoczy?

roztoczaKurz i roztocza możemy znaleźć dosłownie wszędzie, nawet w najczystszych domach  lub najbardziej sterylnych miejscach pracy. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym jesteśmy w stanie poradzić sobie z niechcianymi objawami alergii, jednym z nich jest zminimalizowanie zagęszczenia roztoczy w naszym najbliższym otoczeniu. Możemy tego dokonać przy pomocy innowacyjnego reduktora roztoczy, do zadań którego należy zmniejszenie występowania roztoczy kurzu domowego w miejscu, w którym jest on użytkowany. Do zjawiska tego rodzaju dochodzi poprzez emisję impulsów ultradźwiękowych, które wpływają na  zmniejszenie stężenia roztoczy w pomieszczeniach, w których został zainstalowany reduktor. Można go bezpiecznie zainstalować w pokoju dziecięcym, przy łóżku, w kuchni, salonie, łazience a nawet w samochodzie. Reduktor roztoczy zaczyna działać chwilę po podłączeniu go do prądu, pierwsze efekty jego  użytkowania można zauważyć po kilku tygodniach,   natomiast najlepszej skuteczności możemy spodziewać się po trzech miesiącach. Urządzenie, to jest całkowicie bezpieczne, nie zagraża w żaden sposób ludziom ani zwierzętom, poza tym jest bezwonne oraz nietoksyczne. Polecane jest osobom zmagającym się z: alergicznym nieżytem nosa, alergicznym zapaleniem skóry, alergicznym zapaleniem oskrzeli oraz astmą oskrzelową. Więcej informacji na jego temat możemy znaleźć na stronie stoproztocze.pl.

Każda osoba zmagająca się z alergią na kurz cierpi z powodu nieprzyjemnych objawów powiązanych z tym schorzeniem. Jakość życia alergika, zarówno małego, jak i dorosłego jest znacznie niższa niż jakość życia osoby zdrowej. Właśnie dlatego należy skorzystać ze wszystkich dostępnych środków mogących zmniejszyć dyskomfort osoby dotkniętej alergią.

28 KOMENTARZE

  1. Przez roztocza mój brat miał podejrzenie astmy oskrzelowej. Na szczęście badania wykluczyły chorobę. A takie urządzenie może bd działać, choć ja podchodzę to tego typu gadżetów raczej sceptycznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here