DOM ALERGIKA NAJNOWSZE Życie z alergią

Alergia na roztocza. Jak pozbyć się roztoczy?

stoproztocze

Objawy alergii wywoływanej przez roztocza kurzu domowego bywają mylone z objawami przeziębienia lub grypy. Alergii na roztocza często towarzyszy uciążliwy katar, zatkany nos oraz opuchnięcie okolic oczu. Osoba uczulona cierpi z powodu roztoczy przez cały rok, jednak w zbliżającym się okresie jesienno-zimowym alergia na kurz doskwiera jej najbardziej. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, jak poradzić sobie z alergią na roztocza kurzu domowego.

Czym są roztocza?

Alergia na kurz należy do bardzo dokuczliwych, dzieje się tak, ponieważ alergen na którego jesteśmy uczuleni nieustannie znajduje się w miejscu naszego codziennego funkcjonowania, a mianowicie w domu, pracy, szkole, czy na uczelni. Roztocza należą do rodziny pajęczaków, gromadzą się w tych samych miejscach, w których znajduje się kurz, są mikroskopijnej wielkości, zwykle mierzą nie więcej niż pół milimetra.  Możemy je znaleźć przede wszystkim w meblach tapicerowanych, zasłonach, kocach, dywanach lub ręcznikach. Najgorszą dla nas informacją jest fakt, iż najwięcej znajduje się ich w naszym łóżku, to właśnie w tym miejscu panują idealne warunki dla rozmnażających się roztoczy, jest tam ciepło, wilgotno, oraz znajdują się tam duże ilości złuszczonego naskórka, który stanowi ich pożywienie. Roztocza są najbardziej uciążliwe w okresie jesienno-zimowym, włączone kaloryfery oraz rzadsze wietrzenie mieszkań dodatkowo sprzyjają ich bytowaniu.

Objawy alergii na roztocza kurzu domowego

Roztocza znajdujące się w kurzu mogą powodować występowanie chorób górnego układu oddechowego, dolegliwości skórne oraz łzawienie i pieczeniu oczu. Najczęściej występującym objawem alergii jest katar, któremu towarzyszy nieustanne swędzenie nosa, kichanie oraz cieknąca wydzielina z nosa. Do objawów skórnych alergii na roztocza należą: swędzenie, zaczerwienienie lub zapalenie skóry występujące w okolicach twarzy, pachwin, łokci, kolan oraz włosów. Ponadto roztocza negatywnie wpływają na stan zdrowia naszych oczu. Wszystkie te dolegliwości doprowadzają do zmęczenia, bezsenności oraz osłabienia organizmu, powodują zmniejszenie jakości życia osoby zmagającej się z alergią oraz zmieniają tryb jej codziennego funkcjonowania.

Jak pozbyć się kurzu i roztoczy?

roztoczaKurz i roztocza możemy znaleźć dosłownie wszędzie, nawet w najczystszych domach  lub najbardziej sterylnych miejscach pracy. Istnieje jednak kilka sposobów, dzięki którym jesteśmy w stanie poradzić sobie z niechcianymi objawami alergii, jednym z nich jest zminimalizowanie zagęszczenia roztoczy w naszym najbliższym otoczeniu. Możemy tego dokonać przy pomocy innowacyjnego reduktora roztoczy, do zadań którego należy zmniejszenie występowania roztoczy kurzu domowego w miejscu, w którym jest on użytkowany. Do zjawiska tego rodzaju dochodzi poprzez emisję impulsów ultradźwiękowych, które wpływają na  zmniejszenie stężenia roztoczy w pomieszczeniach, w których został zainstalowany reduktor. Można go bezpiecznie zainstalować w pokoju dziecięcym, przy łóżku, w kuchni, salonie, łazience a nawet w samochodzie. Reduktor roztoczy zaczyna działać chwilę po podłączeniu go do prądu, pierwsze efekty jego  użytkowania można zauważyć po kilku tygodniach,   natomiast najlepszej skuteczności możemy spodziewać się po trzech miesiącach. Urządzenie, to jest całkowicie bezpieczne, nie zagraża w żaden sposób ludziom ani zwierzętom, poza tym jest bezwonne oraz nietoksyczne. Polecane jest osobom zmagającym się z: alergicznym nieżytem nosa, alergicznym zapaleniem skóry, alergicznym zapaleniem oskrzeli oraz astmą oskrzelową. Więcej informacji na jego temat możemy znaleźć na stronie stoproztocze.pl.

Każda osoba zmagająca się z alergią na kurz cierpi z powodu nieprzyjemnych objawów powiązanych z tym schorzeniem. Jakość życia alergika, zarówno małego, jak i dorosłego jest znacznie niższa niż jakość życia osoby zdrowej. Właśnie dlatego należy skorzystać ze wszystkich dostępnych środków mogących zmniejszyć dyskomfort osoby dotkniętej alergią.

Komentarze (28)

ana

5 lat temu

czy ktos próbował tego urzadzenia?

Teresa

5 lat temu

Życie z ciągłym katarem jest straszne. Reduktor to moja nadzieja, oby podziałał w moim domu.

Gabi

5 lat temu

Objawy alergii na kurz są bardzo uciążliwe, dlatego lepiej zapobiegać niż potem cierpieć.

Iwona

5 lat temu

Skoro nie zagraża zdrowiu, to warto wypróbować.

Wojciech

5 lat temu

Biorę leki wziewne, bo mam alergię na kurz. Ten reduktor mógłby mi pomóc.

korka

5 lat temu

Już dawno zamieniałam firanki i zasłonki na rolety, żeby w domu było mniej roztoczy

natty

5 lat temu

Ciągłe kichanie to coś okropnego. Pierwszy raz czytam o reduktorze kurzu i zaciekawił mnie ten temat.

lady_flora

5 lat temu

Alergia na kurz jest okropna, więc chętnie zaopatrzę się w takie urządzenie, o ile jest skuteczne.

kasia

5 lat temu

Przez roztocza mój brat miał podejrzenie astmy oskrzelowej. Na szczęście badania wykluczyły chorobę. A takie urządzenie może bd działać, choć ja podchodzę to tego typu gadżetów raczej sceptycznie.

kate2.0

5 lat temu

Ah ten kurz, być może reduktor pomoże…

Kasandra

5 lat temu

Pamiętam jak w szkole ciągle kichałam, teraz pracuje i nic się nie zmieniło. Brałam już różne tabletki i krople, ale nie pomagały.

belle

5 lat temu

Mi nic nie pomaga, żadne krople do nosa itp. A ten reduktor to zupełnie coś innego i nowego.

m_basia

5 lat temu

Może to coś pozwoli pozbyć się objawów alergii

nina32

5 lat temu

kto jest alergikiem na kurz, ten wie co to prawdziwie męczący katar 🙁

anette

5 lat temu

Ten reduktor przydałby się w pokoju dziecięcym, w moim mieszkaniu.

Kuba

5 lat temu

Chyba najwyższy czas zainwestować w takie urządzenie 🙂

Sandra

5 lat temu

Nie znoszę kurzu i kichania, przez to mam problem przy codziennym sprzątaniu.

kornela

5 lat temu

Wreszcie jakiś środek na pozbycie się roztoczy!

m_arianna

5 lat temu

Okropne roztocza, przez nie moje dzieci mają alergie

Edyta

5 lat temu

Nawet nie wiedziałam, że jest takie urządzenie na roztocza

Julia

5 lat temu

Reduktor – brzmi groźnie, oby tak działało na roztocza 🙂

Alina

5 lat temu

Takie urządzenie to chyba nowość, warto sprawdzić 🙂

Ines

5 lat temu

Próbowałam już wszystkiego na kurz i nic nie działało skutecznie 🙁

Wojtek

5 lat temu

Super, że można to w samochodzie podłączyć 🙂

Klaudia

5 lat temu

Fajny pomysł, tylko ciekawe czy skuteczne jest to urządzenie

beti

5 lat temu

Może to urządzenie rozwiąże moje problemy z ciągłym kichaniem

aleksa

5 lat temu

Mój syn od małego ma stwierdzoną alergię na roztocza. Brał przez długi czas leki wziewne, nawet zrezygnowaliśmy z dywanów i zasłon w domu.

natalia

5 lat temu

Okropna jest alergia na roztocza kurzu 🙁

Zostaw komentarz